Президент Росії вперше не привітав Україну з Днем незалежності

Експерти вважають, що Дмитро Мєдвєдєв ігноруватиме свого українського колегу аж до завершення його президентського терміну.

Президент Росії вперше за 18 років не привітав президента України з Днем незалежності. Дмитро Мєдвєдєв проігнорував Віктора Ющенка.

На переконання експертів Центру правового аналізу та дослідження політичних ризиків (CLAPRI), це означає, що Кремль має намір ігнорувати Ющенка до завершення його президентського терміну та демонстративного чекати на обрання нового українського президента.

Прес-аташе посольства РФ в Україні Володимир Євгененко заявив, що про привітання Мєдвєдєва йому нічого не відомо. Підтвердив інформацію про відсутність офіційного привітання російського президента з нагоди Дня незалежності України й черговий по Управлінню прес-служби та інформації президента РФ. Він повідомив, що "якщо тексту привітання немає на офіційному сайті президента РФ, то значить, його немає".

На питання, чому Дмитро Мєдвєдев "забув" привітати Україну з Днем незалежності, експертам порадили звернутися з письмовим запитом до прес-секретаря російського президента.

При цьому російський прем'єр Володимир Путін свою колегу Юлію Тимошенко зі святом привітав. Текст привітання було опубліковано на офіційному сайті глави російського уряду. Там само було й вітальне послання голови МЗС РФ Сергія Лаврова адресоване в.о. міністра закордонних справ України Володимиру Хандогію.

"Вочевидь, така поведінка російської сторони стала логічним продовженням недавнього звернення Дмитра Мєдвєдєва до Віктора Ющенка, розміщеного на офіційному сайті президента РФ. Таким чином, російське керівництво демонструє, що воно більше не має наміру терпіти Віктора Ющенка на посаді глави Української держави і готове йти на будь-яку конфронтацію з Україною, аби не допустити обрання Віктора Ющенка на другій термін", - вважає керівник CLAPRI Михайло Дяденко.

Нагадаємо, на початку серпня Дмитро Мєдвєдєв жорстко розкритикував свого російського колегу, звинувативши його в антиросійській політиці та порушенні принципів дружби с РФ. Пізніше російський президент заявив, що не бачить перспектив поліпшення відносин із нинішнім українським керівництвом.

Саме на День незалежності, 24 серпня, прокуратура РФ оприлюднила інформацію про те, що громадяни України та українські військові брали участь у військовому конфлікті в Південній Осетії влітку 2008 року.

Втім, українська сторона ці закиди категорично спростувала.

Читайте також:

Українці люблять Путіна та Мєдвєдєва більше, ніж власних політиків

Лист Мєдвєдєва до Ющенка розколов українське суспільство

Буддисти оголосили Мєдвєдєва втіленням бога на землі

Більшість росіян підтримали позицію Мєдвєдєва щодо України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: