Президент ветував закон про заборону грального бізнесу в Україні

Закон порушує низку положень Конституції України, підтримуючи при цьому також позиції Міністерства юстиції і Міністерства фінансів України,

Президент Віктор Ющенко застосував право вето до закону "Про заборону грального бізнесу в Україні" як такого, що порушує низку положень Конституції України, підтримуючи при цьому також позиції Міністерства юстиції і Міністерства фінансів України.

Загалом президент підтримує необхідність заборони в Україні грального бізнесу до вирішення питання жорсткого законодавчого врегулювання діяльності з проведення азартних ігор, організації та утримання тоталізаторів, гральних закладів, зокрема, шляхом обмеження територій, де можуть бути розміщені зони грального бізнесу, заборони розташування гральних закладів у межах населених пунктів, мінімізації негативних соціальних наслідків від цієї діяльності.

Однак рішення ветувати згаданий закон вмотивоване тим, що він є популістським та незваженим. Закон спричинить втрату близько 200 тис. робочих місць. У разі набуття чинності без відповідного доопрацювання закону, держава понесе значні додаткові фінансові збитки через недоодержання державним бюджетом податкових надходжень від податків (зборів) з юридичних і фізичних осіб - організаторів грального бізнесу.

Крім того, ще одним важливим негативним наслідком суцільної заборони грального бізнесу стане криміналізація та різке збільшення кількості нелегальних гральних закладів. Прийняття закону про заборону грального бізнесу у чинній редакції лише спричинить збільшення тіньового сектору у цій сфері.

Разом з тим, президент, ветуючи pакон, пропонує доопрацювати його з метою реальної заборони цієї діяльності на певний період часу до її належного законодавчого врегулювання. У даному законі повинен бути передбачений чіткий правовий механізм, спрямований на усунення соціально-економічних та правових проблем, пов'язаних із забороною грального бізнесу.

Зокрема, президент пропонує передбачити у законі, що ліцензії, видані суб'єктам підприємницької діяльності до дня набрання чинності цим законом, не скасовуються, а їх дія зупиняється і відновлюється з дня створення спеціальних гральних зон відповідно до законодавства, яким буде врегульовано здійснення грального бізнесу в таких зонах. При доопрацюванні парламентом закону глава держави його підпише, сказано в повідомленні.

Нагадаємо, 15 травня Рада ухвалила закон про повну заборону грального бізнесу в Україні. Документ повністю забороняє діяльність об'єктів грального бізнесу та участь у азартних іграх. Закон підтримала прем'єр Юлія Тимошенко, але досі не підписав президент Віктор Ющенко.

В той же час, заборона не є остаточною. Протягом трьох місяців із дня, коли закон набуде чинності, Кабмін повинен подати на розгляд ВР законопроект про організацію та проведення азартних ігор у спеціально відведених для цього місцях.

В якості ймовірних "українських Лас-Вегасів" зараз розглядаються депресивні регіони на Донбасі, в центральній частині Криму, в Західній і Центральній Україні.

Разом із тим, представники українського грального бізнесу вже подали до держави кілька сотень позовів із вимогою повернути їм гроші, сплачені за отримання патентів.

У разі, якщо позови буде задоволено, місцевим бюджетам доведеться заплатити підприємцям суму приблизно в 0,5 мільярда доларів.

Читайте також:

Ігрові заклади пішли у підпілля і працюють вночі

Ющенко назвав заборону грального бізнесу популізмом

В Україні заборонили гральний бізнес

Власники грального бізнесу вимагають півмільярда гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: