Президент відвідав місце катастрофи

Президент не виключає, що до розслідування аварії буде залучено міжнародних експертів. Україна звернеться по допомогу до польських експертів.

Віктор Ющенко на місці аварії
УНІАН
Віктор Ющенко заспокоював мешканців Ожидова: "Показники всі відповідають нормі".

Президент відвідав місце аварії на Львівщині. Віктор Ющенко не виключає залучення міжнародних експертів до розслідування причин аварії вантажного потягу з фосфором, що сталася на Львівщині. Зокрема, Ющенко зауважив, що Україна звернеться по допомогу до польських експертів. 

Як передає УНІАН, про це він сказав на брифінгу, що відбувся біля Буської районної лікарні, де він відвідував постраждалих внаслідок аварії.

Також президент назвав журналістам три ймовірні причини аварії під Ожиновим: несправність колії, несправність потягу та порушення правил транспортування небезпечних хімічних речовин.

"Є схильність та аргументи на користь однієї із версій. Я не буду озвучувати нічого до остаточних висновків комісії", - заявив Віктор Ющенко.

Крім того, президент запевнив, що до кінця літа 1,5 тис. дітей, які проживають на ураженій території, буде оздоровлено в літніх таборах України.

"Нещастя сталося 17 числа, ми постановили, що за 10 днів там має бути зелений газон (під Ожидовим) – так можна умовно назвати етап завершення усіх робіт", - зазначив президент, додавши, що наслідки аварії локалізовано.

Усіх посадовців, з вини яких виникла аварія вантажного потяга з фосфором, а також усіх, хто намагався замовчати її масштаби чи неповною мірою інформував населення, буде суворо покарано. Як передає УНІАН, про це Віктор Ющенко сказав мешканцям села Ожидів, з якими зустрівся на місці катастрофи.

"На даний час можу вас запевнити, що результати проб засвідчили, що показники всі відповідають нормі, жодних перевищень (небезпечних речовин) немає. Ми й надалі будемо проводити щоденний моніторинг ситуації з залученням фахівців із Польщі, представників депутатського корпусу, громадськості", - наголосив Віктор Ющенко. 

У спілкуванні з президентом мешканці Ожидова скаржилися на практично повну відсутність інформування про наслідки аварії. 

"В селі немає жодного "колгоспника" (місцевого радіомовлення). Ми дізнаємося про те, що коїться, тільки з телевізійних новин. Вікторе Андрійовичу, нам навіть не казали, що ви маєте приїхати. Ми почули це з телевізійних новин", - заявила одна з жительок села Ожидів. 

Президент України запевнив, що надалі ситуація буде під контролем і наголосив на тому, що в перші години та дні аварії було багато новин, в яких перебільшувалася загроза та масштаб аварії, "але й були такі інформації, в яких були недомовки". 

Роботи з підйому цистерн
Найперше президент і посадовці, що прибули з ним, оглядали залізничні цистерни.

Віктор Ющенко запевнив, що надалі населення будуть постійно інформувати про перебіг ліквідації наслідків аварії, ситуація знаходиться під контролем і на цей момент не становить жодної загрози життю та здоров’ю мешканців Ожидова та інших навколишніх населених пунктів.

Президент також вважає, що для оголошення ураженого фосфором регіону зоною екологічного лиха нема підстав. 

"Щодо оголошення місця аварії зоною лиха, то тут треба подумати, адже жити з року в рік з оцим – "зона лиха" - це не є привабливо для інвесторів економічного розвитку регіону. Тим паче, на даний час немає підстав для оголошення місця аварії зоною лиха. Зараз буде проведено нараду з головами сільських рад Буського району, ми будемо обговорювати цю ситуацію, а згодом на підставі висновків експертів та фахівців будемо приймати рішення", - зазначив президент. 

Він запевнив селян, що у разі якихось втрат внаслідок аварії влада розглядатиме питання про виплату їм компенсацій. 

Віктор Ющенко перебував на місці аварії в супроводі віце-прем’єр-міністра Олександра Кузьмука, голови Львівської облдержадміністрації Петра Олійника й секретаря РНБО Івана Плюща.

Президент і особи, що його супроводжували, оглянули залізничні цистерни. Олександр Кузьмук доповів президенту про хід завантаження неушкоджених цистерн у напіввагони зі спеціальними захисними подушками.

Сьогодні продовжать роботу з підняття і транспортування цистерн з жовтим фосфором. Піднято і завантажено на залізничні платформи на сьогоднійшній день 5 цистерн. На 9 цистернах здійснюються роботи з ліквідації пробоїн та тріщин. Цілодобово підтримується подача пожежної піни на пошкоджені цистерни та забруднену фосфором територію. 

За результатами моніторингу довкілля (повітря, води, грунту, продуктів рослинництва) відхилень від діючих нормативів не виявлено.

ВідеоЮщенко приїхав на Львівщину

ВідеоХто винен у аварії?

ВідеоКонцентрація фосфору на Львівщині

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: