Президент вимагає збільшити витрати армії, інакше не схвалить бюджет

Заява з нагоди дня флоту України: Ющенко обіцяє не підписувати закон про зміни до бюджету, поки уряд не збільшить витрат для армії.

Президент Віктор Ющенко не підпише закон про зміни до держбюджету, якщо в ньому не буде враховано потреби української армії і флоту.

Про це він заявив журналістам у Севастополі.

За словами президента, "те фінансування, яке є в українського війська на 2009 рік, це фінансування, можливо, вперше за 18 років принизливе".

Як наголосив президент, він "підписав бюджет 2009 року тільки під слово прем’єр-міністра, що бюджет 2009 року буде переглянутий, і те, що ми планували на розробку оперативно-тактичного ракетного комплексу, і те, що ми планували по завершенню ескізної частини розробки українського корвета, і те, що ми планували по модернізації ракетного озброєння військових і берегових потреб - усе буде профінансовано".

На переконання Ющенка, "прем’єр-міністр повинна дотримати своє слово, і прийде час, коли, переглядаючи бюджет 2009 року, українське військо, і перш за все, український флот отримає належне фінансування".

За словами глави держави, "коли ми говоримо про досить серйозні проекти - а це не такі великі суми - на друге півріччя українському флоту для того, щоб він був у 100-відсотковому фінансовому забезпеченні, починаючи від забезпечення технічної готовності плавучих засобів, потрібно 350-400 млн. грн. - модернізація і новітнє озброєння, про яке ми домовлялися на 2009 рік у рамках розбудови українського військового відомства".

Ющенко запевнив, що його увага "сьогодні звернена до українського війська. Не можна принижувати українського військового моряка, солдата, і тому, коли ми говоримо про фінансування, про перспективи українського війська, я сказав би виключно оптимістично: ці питання ми закриємо. Усі питання, які стосуються розвитку, усі питання, які стосуються підготовки українського солдата і моряка, ми усі ці проблеми вирішимо".

"Сьогодні, здавалося б, непростий час, але приймаються на національне озброєння нові танки, кораблі, нові військові плавучі засоби. І цим ми хотіли продемонструвати, що Україна добре розуміє, наскільки важливим є боєздатний національний флот та українське військо", - заявив голова держави.

За словами президента, він гордий тим, що навіть за нинішніх умов фінансування база і плавучі засоби зберігаються у тому статусі та в тих можливостях, які навіть у другому флоті не зберігаються таким чином. "Коли минулого року при великих фінансових проблемах ми видали більше 600 квартир для військових моряків, вибачте, я думаю, що це більше, ніж за 17 років разом узятих, те, що держава зробила. І цим ми хочемо показати, що на контролі - усе життя українських ВМС, які базуються у Криму", - додав він.

Крім того, за словами Ющенка, "держава робить усе для того, щоб показати, що український флот - патріотичний флот, у якого є українська думка, українська відданість, що це патріоти України".

Як повідомлялося, Віктор Ющенко у якості президента та Верховного головнокомандувача відвідує урочисті заходи з нагоди святкування Дня флоту України. Свято відзначають у Севастополі в неділю, 5 липня.

Під час святкових заходів президент виступив з промовою, у якій, зокрема, назвав флот України - "нашою гордістю" і "великою впевненістю", а також поставив задачу відродити торговельний, пасажирський і риболовний флоти.

Читайте також:

Держбюджет України у першому півріччі перевиконано

Верховна Рада виділила 9.8 млрд.грн. на Євро-2012

Дефіцит українського бюджету сягнув 7 мільярдів гривень

У Києві бюджетна катастрофа

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: