Президент впевнений у доцільності виборів

Ющенко підписав указ про призначення позачергових виборів Верховної Ради на 30 вересня та скасував попередній указ про розпуск парламенту


Президент України Віктор Ющенко прокоментував свій указ про проведення дострокових виборів Верховної Ради.

Сьогоднішній указ повністю відповідає Спільній заяві, підписаній на найвищому рівні 27 травня. Про це Ющенко заявив сьогодні на прес-конференції в смт. Асканія-Нова на Херсонщині.

«Дух сьогоднішнього указу повністю відповідає духу і букві політичної заяви, прийнятої всіма політичними силами українського парламенту і підписаної головою Верховної Ради, прем’єр-міністром і Президентом», – заявив В. Ющенко. 

При цьому він підкреслив, що указ від 5 червня – як і було домовлено в рамках спільної заяви – базується на ст. 82 Конституції, за якою парламент, в якому відсутня третина народних депутатів від його конституційного складу, є неповноважним. «В указі я констатую, що такий факт наступив, що парламент України є неповноважним», – сказав глава держави.

Президент відзначив, що згідно указу, «як про це говориться і в політичній заяві, 30 вересня цього року в Україні проводяться дострокові парламентські вибори». 

Відповідний указ №497/2007 про проведення дострокових виборів було оприлюднено сьогодні.

Президент доручив центральній виборчої комісії забезпечити підготовку й проведення в шістдесятиденний строк до 30 вересня позачергових виборів парламенту. Під час видання указу президент керувався пунктом 7 частини 1 статті 106 Конституції.

Президент доручив Кабінету Міністрів забезпечити фінансування виборів. Указ набуває чинності від дня офіційного оприлюднення.

В указі сказано, що він має на меті реалізацію спільної заяви Ющенка, голови Верховної Ради Олександра Мороза й прем'єр-міністра Віктора Януковича про негайні заходи, спрямовані на улагодження політичної кризи шляхом проведення позачергових виборів парламенту від 27 травня.

При цьому Президент враховує, що з 3 червня рішеннями вищих керівних органів блоків партій "Блок Юлії Тимошенко" і "Наша Україна" відповідно до частини 6 статті 81 Конституції достроково припинені повноваження депутатів Ради від цих блоків.

В указі зауважено, що відповідно до частини 2 статті 82 Конституції й рішення Конституційного Суду від 17 жовтня 2002 року № 17-рп/2002 припинення повноважень депутатів БЮТ і НУ призвело до неповноважності Верховної Ради.

Президент при виданні указу керувався пунктом 7 частини 1 статті 106 Конституції.

Як повідомила агенції „Українські новини” прес-служба Президента, указ про призначення виборів на 30 вересня було опубліковано у спеціальному випуску "Офіційного вісника Президента України" № 13 від 5 червня.

Водночас президент спеціальним указом скасував свій указ про розпуск Верховної Ради від 26 квітня та призначення позачергових парламентських виборів на 24 червня. Указ № 497/2007 визнає таким, що втратили чинність, ряд раніше виданих указів. Це указ від 26 квітня про дострокове припинення повноважень парламенту й призначення позачергових виборів, указ від 29 травня, яким Президент призупинив на 29 і 30 травня дію статті 2 свого указу від 26 квітня, укази про продовження роботи Ради до 1 і 2 червня відповідно.

ВідеоТретій указ президента

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: