Президент вважає, що "нульовий варіант" між Росією та Україною неприпустимий

Ющенко вважає, що згода на "нульовий варіант" між двома державами неприпустима.

Президент вважає неприпустимим надання згоди України на "нульовий варіант" задля отримання російського кредиту. Про це він заявив сьогодні на засіданні РНБО.

”Мене обурює той факт, що в рамках цих консультацій (про надання Росією кредиту Україні) без санкції глави держави, парламенту розглядається питання щодо рішення відносно ”нульового варіанту”, - сказав Ющенко.
У цей момент прем`єр-міністр України Юлія Тимошенко перервала виступ Ющенка і сказала: "Це не відповідає дійсності".

У відповідь на це зауваження Ющенко попросив главу Секретаріату Віктора Балогу принести директиви, які прем’єр видала двом заступникам керівників МЗС та Мінфіну. Після цього Ющенко процитував технічне завдання на закордонне відрядження до Російської Федерації. ”Одинадцятий пункт – перспективи ратифікації угоди про ”нульовий варіант”, - підкреслив він.

Глава держави нагадав, що йдеться про відмову України від майнових прав на об’єкти колишнього Радянського Союзу.

"Мені здається, що це ключові питання, які не повинні знаходитись в імпровізації одної людини, незалежно від її високого статусу, бо це є колективний інтерес України", - наголосив Ющенко.

Президент підкреслив, що саме виділення Росією кредитів у свій час для таких держав як Білорусь, Молдова та Вірменія, стало першим кроком для втрати в цих державах державної монополії на газотранспортні системи.

Нагадаємо, минулого тижня ЗМІ повідомили, що уряд України намагається отримати від Росії кредит на суму 5 млрд. дол. Як повідомило джерело газети "Дзеркало тижня", було висунуто цілу низку додаткових умов отримання Україною кредиту. Зокрема, російська сторона чекає від української ратифікації угоди про так званий "нульовий варіант" (договір про розподіл майна колишнього СРСР, за яким Росія бере на себе всі борги Союзу, а решта колишніх республік відмовляється від своїх претензій на будь-яке майно СРСР).

7 лютого прем`єр-міністр України Юлія Тимошенко підтвердила інформацію про переговори, але заявила, що не відповідає дійсності інформація про умови, на яких Росія готова надати кредит.

9 лютого Мінфін РФ повідомив, що Україна просила у Росії кредит у 5 млрд. дол., але офіційного звернення поки не надходило.


Читайте також:
Ющенко на РНБО: газові угоди Тимошенко загрожують державності
Тимошенко в своїй манері спростувала зинувачення Ющенка
Росія: офіційно Україна не просила про кредит

ВідеоЮщенко критикує роботу Тимошенко

ВідеоТимошенко хоче відмовитись від майнових прав на об’єкти колишнього СРСР

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: