Президент - Янукович, у ВР - три сили

Про такий розподіл українського електорального поля свідчать результати опитування центру "Соціальна перспектива".

Віктор Янукович
За словами експерта, політична вага Віктора Януковича зростає. (Фото: www.ya2006.com.ua)

11 липня було оголошено результати присвяченого політичним симпатіям громадян України опитування, організованого центром "Соціальна перспектива". Їх на прес-конференції в УНІАН оголосив керівник департаменту політичних досліджень центру, доктор філософських наук Валерій Загороднюк.

За результатами опитування, у випадку, якби президентські вибори в Україні відбулися найближчої неділі, їх фаворитом став би прем'єр-міністр, лідер Партії регіонів Віктор Янукович.

За Януковича проголосувало би 27,1% опитаних центром, за лідера БЮТ Юлію Тимошенко - 24,2%, за чинного президента Віктора Ющенка - 14,5%, за лідера блоку “Наша Україна – Народна самооборона” Юрія Луценка - 4,3%, за голову КПУ Петра Симоненка - 3,1%, за лідера ПСПУ Наталію Вітренко - 2,9%, за колишнього голову Верховної ради Володимира Литвина - 2,1%, за лідера СПУ Олександра Мороза - 1,5%. Проти всіх проголосували б 4,1% респондентів, ще не визначилися 16,2%. 

Загороднюк відзначив, що відставання Тимошенко на 2,9% від Януковича майже ідентичне електоральній дистанції між Партією регіонів і БЮТ на парламентських виборах (3,1%). 

Люди
Найбільш стійкий і електорат партії прем'єра. (Фото: www.ya2006.com.ua)

“Ця обставина, насамперед, свідчить про зростання політичної ваги очільника Партії регіонів, адже лідер БЮТ, яка, безперечно, має яскраву харизму, в особистому змаганні наразі не здатна обійти чинного прем’єр-міністра”, - сказав експерт.

Респондентам були також запропоновані наступні пари учасників другого туру президентських виборів, оскільки зрозуміло, що перемога на президентських виборах буде здобута лише у другому турі. Таким чином, у випадку проходження до другого туру виборів президента Ющенка і Януковича впевнену перемогу отримає чинний прем’єр-міністр (40,5% проти 31,8%). 

Якщо до другого туру потраплять Тимошенко і Ющенко, то перемогу отримає лідер БЮТ( 36,7% проти 29,2%). 

На думку Загороднюка, найбільш імовірний такий варіант, коли до другого туру президентських виборів проходять Тимошенко і Янукович. В цьому випадку перемогу здобуде прем'єр - 38,7% голосів проти 36,4% у Тимошенко.

За результатами опитування, якби найближчої неділі проводилися парламентські вибори, то до Верховної ради потрапили би три політичні партії та блоки.

Юлія Тимошенко
Архів
Головним суперником Януковича вважається Юлія Тимошенко. (Фото: tymoshenko.com.ua)

26,2% опитаних висловили готовність віддати свої голоси за Партію регіонів, 23,1% - за БЮТ, 13% - за блок “Наша Україна-Народна самооборона”. Непогані шанси на здолання трьохвідсоткового бар’єру має КПУ-2,7%.
 
За ПСПУ віддали б голоси 1,9% опитаних, Соціалістичну партію України - 1,1%, Народну партію - 1,4%, інші партії та блоки - 2,5%, проти всіх проголосували б 4,7%, не пішли б голосувати - 12,2%, не визначилися - 11,2%. 

Загороднюк відзначив, що “помаранчеві” сили в сумі отримають більше голосів, ніж представники нинішньої коаліції: БЮТ та мегаблок “Наша Україна - Народна самооборона” мають 36,1%, а Партія регіонів і КПУ - 28,9%
.
Крім того, серед респондентів, які не визначилися зі своїми електоральними уподобаннями (11,2%), значна кількість тих, які вагаються у своєму виборі між БЮТ і “Нашою Україною”. 

Також, зазначив Загороднюк, якби “Наша Україна”, “Народна самооборона” та “Українська правиця” йшли на вибори окремо, то, як свідчать дані опитування, голоси виборчого об’єднання далеко не були би тотожні простій арифметичній сумі голосів, які б набрали окремі учасники виборчих змагань. 

Якби зазначені суб’єкти йшли на вибори окремо, то в сумі вони б отримали дещо більший відсоток голосів, а саме - 15,7%. При цьому електоральний внесок “Нашої України” становив би 11,4%, “Народної самооборони” - 3,1%, “Української правиці” - 1,2%. 

Загороднюк зазначив, що в цілому електоральна база партій і блоків виглядає досить усталеною. Найбільш усталеним є електорат КПУ, прибічники якої (87,3%) цілком впевнені, що голосуватимуть саме за цю партію, загалом впевнені 12,7%. 

Серед фаворитів парламентських перегонів усталеність електорату виглядає таким чином: Партія регіонів - цілком впевнені - 73,8%, загалом впевнені - 25,5%, зовсім не впевнені - 0,6%, важко відповісти - 0,1%. БЮТ - цілком впевнені 66,5%, загалом впевнені - 30,4%, зовсім не впевнені - 1,6%, важко відповісти - 1,5%. “Наша Україна” – цілком впевнені 51,6%, загалом впевнені - 45,4%, зовсім не впевнені - 1,1%, важко відповісти - 1,9%.

Ющенко-Кириленко
razom.org.ua
Президент і його політична сила мають дещо нижчий за своїх конкурентів рейтинг.
 

“Отже, електорат Партії регіонів є більш усталеним, ніж у його головного конкурента БЮТ”, - підсумував експерт.
 
Він також зазначив, що спостерігається деяке переливання голосів від Партії регіонів до її лівих конкурентів - ПСПУ та КПУ. Окрім того, на Сході та Півдні країни встановлено найбільш високий відсоток респондентів, які не братимуть участі у виборах або голосуватимуть проти всіх. 

Загороднюк також відзначив, що всі партії та блоки мають певний електоральний резерв за рахунок тих респондентів, які ще не визначилися зі своїми смаками та уподобаннями (11,2%). За його словами, більше підстав розраховувати на даний резерв мають фаворити виборчих перегонів. Втім, серед тих, хто ще не визначився на сьогодні, переважають прихильники помаранчевого політичного сектору. 

Опитування проводилось 5-10 липня 2007 року в усіх областях України, всього було опитано 2400 респондентів, статистична похибка вибірки не перевищує 2,6%.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: