Президент закрив Чорнобильську АЕС

Президент України своїм Указом увів у дію рішення РНБО про закриття Чорнобильської АЕС.

Президент закрив Чорнобильську АЕС
Кабмін має провести до кінця 2007 року аудит стану реалізації об`єкту "Укриття". (Фото: vstu.vinnica.ua)
Президент України Віктор Ющенко своїм Указом увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 червня 2007 року "Про стан реалізації заходів щодо зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об`єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему".
 
Як зазначається у тексті документа, оприлюдненому на офіційному сайті глави держави, контроль за виконанням цього Указу покладено на секретаря Ради національної безпеки і оборони України Івана Плюща. 

У самому рішенні РНБО зазначається, що через шість років після зупинення Чорнобильська АЕС залишається джерелом реальних загроз національній безпеці України в екологічній сфері. 

Іноземними підрядниками не завершено жодного з міжнародних проектів зі спорудження об`єктів інфраструктури, необхідних для виконання робіт із закриття Чорнобильської АЕС, при цьому проект будівництва сховища для відпрацьованого ядерного палива, по суті, потрібно розпочинати з самого початку. До сьогодні не завершено проведення тендеру з визначення виконавця проекту з будівництва конфайнмента об`єкта "Укриття" Чорнобильської АЕС. 

Виходячи з того, що зволікання зі здійсненням заходів щодо зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об`єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему створює реальну загрозу, РНБО вирішила визначити одним із пріоритетних завдань Кабінету Міністрів України, Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, інших центральних органів виконавчої влади, до компетенції яких віднесено питання забезпечення ядерної та радіаційної безпеки України, здійснення заходів щодо належного завершення процесу зняття Чорнобильської АЕС з експлуатації та перетворення об`єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему. 

Кабінету Міністрів України повинен забезпечити проведення до кінця 2007 року із залученням провідних іноземних експертів аудиту стану реалізації завдань, визначених Планом здійснення заходів на об`єкті "Укриття", та існуючої системи управління міжнародними проектами, які виконуються на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС, і з урахуванням його результатів підготувати пропозиції та ініціювати їх розгляд Асамблеєю донорів Рахунку ядерної безпеки, Асамблеєю вкладників Чорнобильського фонду "Укриття", Європейським банком реконструкції та розвитку.

Також Кабмін має вжити невідкладних заходів щодо забезпечення завершення виконання робіт на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: