Президент запропонував двопалатний парламент

Ющенко має намір презентувати новий текст Конституції, що передбачатиме появу двопалатного парламенту

Конгрес США
Двопалатні парламенти мають США, Росія, Польща, Великобританія, Німеччина, Франція.

Президент України Віктор Ющенко має намір презентувати новий текст Конституції України, в якому буде запропоновано створити двопалатний парламент. Про це повідомив заступник глави Секретаріату президента Ігор Пукшин сьогодні на брифінгу для преси. 

Як передає кореспондент УНІАН, зокрема, за його словами, найближчим часом президент представить своє бачення, яким чином потрібно вдосконити Конституцію. 

При цьому Пукшин зауважив, що це має бути нова редакція Основного закону. 

Розповідаючи про основні напрямки реформування, Ігор Пукшин виділив блоки прав і свобод людини. Зокрема, за його словами, буде запропоновано запровадити інститут народної законодавчої ініціативи, а також інститут конституційного оскарження – тобто, щоб проста людина мала право звертатись до Конституційного суду. 

Ігор Пукшин
Архів
Ігор Пукшин оприлюднив несподівану ініціативу президента - створення двопалатного парламенту.

Найбільших реформ, за інформацією Пукшина, має зазнати блок Конституції, який стосується функціонування влади в Україні і, зокрема, Верховної ради. 

"Я думаю, що Україна дозріла до того факту, що в Україні необхідно запроваджувати двопалатний парламент", - сказав він, пояснивши, що нижня палата має приймати закони, тобто займатись законодавчою діяльністю; до верхньої палати мають відійти функції затвердження законів, які приймає нижня палата, а також кадрові питання. 

Ігор Пукшин вважає, що запровадження двопалатного парламенту дозволить якісно покращити законотворення, подолати політичну корупцію в парламенті, зможе рівноцінно представити регіони в парламенті. 

Заступник глави Секретаріату президента також зауважив, що реформування потребує й судова гілка влади. При цьому Ігор Пукшин дав зрозуміти, що ці пропозиції будуть викладені в новому проекті Конституції, робота над яким уже завершують у Секретаріаті президента.

Віктор Ющенко
Архів
Віктор Ющенко обмежиться трьома указами про розпуск Верховної ради.

За словами Пукшина, президент уже найближчим часом винесе оприлюднений проект Конституції на референдум, аби він не потребував затвердження в парламенті в разі всенародного волевиявлення.

Сам Віктор Ющенко наголосив на потребі скоротити чисельність депутатів парламенту й термін повноважності законотворчого органу. Він хоче закріпити в Конституції євроінтеграційні прагнення України.

Пукшин також наголосив, що в Секретаріаті президента України не готується і не буде готуватись четвертий указ про розпуск Верховної ради. 

Ігор Пукшин підкреслив, що в такому указі немає потреби. "Мені важко коментувати момент, коли такий політик (Олександр Мороз – УНІАН) відмовляється виконувати норми закону, норми Конституції, укази президента”, - сказав він. 


Як заявив Ігор Пукшин, комусь може подобатись чи не подобатись указ, але він є чинним документом, який не оскаржено в суді. "Мені не подобається риторика, коли говорять, що певний відсоток указів президента не відповідає Конституції. Хіба є хоч одне рішення Конституційного Суду, що укази є неконституційними? Якщо вам не подобається, оскаржуйте у встановленому порядку", - запропонував заступник глави Секретаріату.
При цьому він підкреслив, що поки немає рішення суду, указ необхідно виконувати. 

Ігор Пукшин також висловив переконання, що Верховна рада після 2 червня є неповноважною. "І з цього дня у Верховній раді почався парламентський волюнтаризм", - наголосив він, підкресливши, що депутати позбавляються своїх мандатів саме з дня рішення з’їздів про відкликання своїх представників з парламенту, і для цього не потрібно жодних додаткових рішень інших органів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: