Президент звільнив військових від посад

"Президент провів демілітаризацію цивільних установ, звільнивши військових від невластивих їм функцій", повідомив В.Балога.

Віктор Ющенко
Офіційний сайт Президента України
Скасовано 33 президентські Укази, які регламентували відрядження військових.
Указ президента України про скорочення посад у державних органах і цивільних установах, які заміщуються військовослужбовцями, спрямований на широку демілітаризацію державної служби.

Так керівник президентського Секретаріату Віктор Балога прокоментував рішення глави держави більше, ніж удвічі зменшити присутність військових, співробітників спеціальних служб у владних і управлінських структурах, повідомляє офіційний сайт глави держави.

В.Балога назвав підписання Указу рішучим кроком у напрямку досягнення більшої прозорості у діяльності силових відомств, ефективнішого підпорядкування їх завданням національної безпеки і оборони, забезпечення громадського контролю над армією і спецслужбами.

Як повідомив керівник Секретаріату, появі Указу передувала прискіплива ревізія посад, на яких працювали люди в погонах. Від сьогодні призупинено практику відрядження військовослужбовців до цивільних установ і організацій.

Зокрема, жодний військовий не працюватиме на посадах у Секретаріаті президента України, Секретаріаті Кабінету міністрів, апараті Верховної ради. Скасовано 33 президентські Укази, які регламентували такі відрядження.

„Лише в апараті Ради національної безпеки і оборони портупеї знято з 31 посади. Навіть у президентській приймальні працюватимуть тільки цивільні люди”, – зауважив керівник Секретаріату президента.

Водночас Балога роз’яснив, що в окремих випадках із міркувань забезпечення інтересів держави в сферах оборони і безпеки військові і далі працюватимуть у ряді організацій. Серед них – представництво України в Євросоюзі і НАТО, компанія „Енергоатом”, Національне космічне агентство, Чорнобильська АЕС.

„Це викликано, серед іншого, необхідністю оперативної координації в рамках міжнародного співробітництва із актуальних питань міждержавних відносин, реалізації пріоритетних проектів у військовій і оборонній галузях за участю України”, - підкреслив він.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: