Президентська кампанія в Україні стартує 27 червня

Виборчий процес чергових виборів глави держави розпочинається за 120 днів до дня виборів, тобто з 27 червня.

Сьогодні Верховна рада ухвалила постанову про призначення дати президентських виборів на 25 жовтня, а, як випливає з чинного законодавства, виборчий процес чергових виборів глави держави розпочинається за 120 днів до дня виборів, тобто з 27 червня.

Вибори президента проводяться по єдиному загальнодержавному одномандатному виборчому округу, який включає в себе всю територію України. Для проведення виборів територія України поділяється на 225 територіальних виборчих округів.

Висування кандидатів на пост президента України партіями (блоками) та самовисування розпочинається за 119 днів і закінчується за 95 днів до дня виборів, тобто відповідно до 28 червня та до 22 липня.

Подання документів до ЦВК для реєстрації кандидатів закінчується за 90 днів до дня виборів, тобто 27 липня. Центральна виборча комісія закінчує реєстрацію кандидатів на пост президента України не пізніше ніж за 85 днів до дня виборів, тобто не пізніше 1 серпня.

Кандидат на пост президента або партія чи партії виборчого блоку, які висунули кандидата, повинні внести грошову заставу у розмірі 500 тис. грн. на спеціальний рахунок ЦВК.

Нагадаємо, сьогодні Верховна рада прийняла рішення призначити чергові президентські вибори 25 жовтня 2009 року.

За відповідну постанову, внесену членом "Народної Самооборони" Геннадієм Москалем проголосував 401 парламентарій - 174 депутати від Партії регіонів, 155 – від БЮТ, 26 – від НУ-НС, 27 – від КПУ, 19 – від Блоку Литвина.

Перед прийняттям цього рішення депутати голосували постанову, запропоновану "бютівцем" Андрієм Шевченком про призначення виборів на 27 грудня, проте її підтримав лише один депутат.

Раніше велися розмови про те, що вибори будуть призначені 17 січня 2010 року. Таке рішення було прийняте на погоджувальній раді парламенту, а також ця дата вказана у Перехідних положеннях нової редакції Конституції, запропонованої Віктором Ющенком.

Читайте також:

Вибори президента відбудуться 25 жовтня 2009 року

Депутати скоротили каденцію Ющенка, щоб він не скоротив каденцію ВР

Янукович за тиждень напише нову Конституцію

Шуфрич: Ющенко добивається пожиттєвої недоторканності

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: