Президентські вибори обійдуться кожному українцеві в 36 грн.

На виборах 2007 року ця сума становила приблизно 10 грн. на одного виборця.

Центрвиборчком прийняв рішення скоротити бюджет виборів президента на півмільярда - з 1,74 до 1,27 млрд. грн. Таким чином, обрання нового глави держави обійдеться кожному українському виборцеві в 36 грн.

Як повідомила заступник голови Центрвиборчкому Жанна Усенко-Чорна, рішення скоротити бюджет виборів Центральна виборча комісія прийняла на минулому тижні.

Використовуючи отримані ЦВК свіжі дані з кількості виборців, а також заплановану суму витрат на президентські вибори, вийшло, що обрання нового президента в 2010 році обійдеться кожному українцю приблизно в 36 грн.

На виборах 2007 року ця сума становила приблизно 10 грн. на одного виборця. Зростання витрат, на думку видання, може пояснюватися збільшенням зарплати членів виборчкомів. Таке рішення влітку прийняв Кабмін.

Разом з тим в ЦВК знайшли і на чому заощадити - урни для голосування на президентських виборах використовуватимуть старі, з попередніх виборів. За словами Усенко-Чорної, невелику кількість може бути зроблено лише для резерву. Також вона повідомила, що, як і в попередні роки, закупівлю паперу для друку бюлетенів ЦВК буде здійснювати без проведення тендеру. За її словами, постачальником паперу для друку бюлетенів, як і на попередніх виборах, швидше за все, виступить концерн Arjo Wiggins. Головний офіс цієї компанії, що об'єднує 28 фабрик у світі, розташований у Франції.

Разом із затвердженням бюджету минулого тижня Центрвиборчком отримав уточнені персональні дані Реєстру виборців, згідно з якими кількість громадян України, які мають право голосу, становила 36,582 млн. чоловік. З них 390 тис. на даний момент перебувають за кордоном. Нагадаємо, що на позачергових виборах 2007 року число українських виборців було на півмільйона менше - 37,185 млн. осіб. Як повідомили в ЦВК, оновлені дані Реєстру будуть передані політичним силам. Чотири парламентські фракції - Партія регіонів, БЮТ, Блок Литвина і комуністи - на минулому тижні звернулися до комісії з проханням надати копії бази даних.

Нагадаємо, Центральна виборча комісія знизила прогноз витрат на організацію і проведення чергових виборів президента в 2010 році на 0,47 млрд гривень з 1,53 млрд до 1,1 млрд гривень у зв’язку зі зменшенням кількості членів виборчих комісій.

Про це йдеться в повідомленні відділу у взаємодіях зі ЗМІ Секретаріату ЦВК.

"Загальна сума витрат, необхідних для організації і проведення виборів президента України на 2010 рік, визначена в об’ємі 1 млрд 100 млн 700 тис грн. Це на 471 млн 650 тис грн менше затвердженого раніше об’єму витрат, обрахованого на підставі попереднього закону", - сказано в повідомленні.

Читайте також:

Бюджетні витрати на вибори президента урізали на півмільярда

Вибори президента України коштуватимуть мільярд доларів

Третина українців принципово не піде на вибори

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: