Причина розлучення – рак: як хвороба провокує зраду або підносить стосунки на неймовірний рівень

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

ТСН зібрала кілька історій про те, як люди вчиняють у схожих ситуаціях.

Статистика свідчить, що 3% жінок кидають своїх чоловіків у випадку складного діагнозу або інвалідності. Якщо ж важко захворіла жінка, то руйнуються 20% родин, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.  

Психологи пояснюють, що новина про тяжку хворобу або травму для родини є глибокою кризою, з якої одні пари виходять з міцнішими стосунками, а інші – розпадаються. Як це сталося з героїнею сюжету: вона мала 15 щасливих років з коханим чоловіком, допоки в цю ідилію не втрутився онкологічний діагноз – дуже агресивна форма раку. "Коли ти на війні – ти на війні. Всі страхи з’являються, коли ти закінчив лікування", - зізнається Ніна. Їй було страшно жити перший рік після лікування, ще страшніше чекати результатів постійних досліджень.

ВідеоПережити разом: як новина про тяжку хворобу впливає на стосунки подружжя

3% жінок кидають своїх чоловіків у випадку складного діагнозу або інвалідності. Якщо захворіла жінка, наприклад, на рак, то руйнуються 20% родин. Це світова статистика. Психологи кажуть, що новина про тяжку хворобу або травму для родини - це глибока криза. І одні пари з неї виходять з новими стосунками, а інші - розпадаються. 

Пережити разом: як новина про тяжку хворобу впливає на стосунки подружжя

Діагноз – це напруга на роки, стосунки з чоловіком почали псуватися, а коли почули про рецидив, коханий її покинув. "Для мене був шок. Узагалі не очікувала", - каже вона. Метастази, в ділянці селезінки велика пухлина, в Україні ніхто не береться оперувати, Ніна збирається на консультацію в Мюнхен. "У вівторок вранці мені треба вилітати, а в понеділок він мені дзвонить по телефону: нам треба розлучитися. Я потім ридала місяці три без перерви", - зізнається Ніна. У Німеччині їй виставили рахунок у 25 тисяч євро за операцію, ще 20 коштувало лікування після неї. Гроші збирали друзі, Ніна продала свою квартиру. Її чоловік у цей час відпочивав у Єгипті вже з іншою – молодою і здоровою. "Вся моя напруга була пов’язана зі зрадою. Це все сталося, коли мені було найважче", - каже жінка. Два роки психологи допомагали їй впоратися з відчуттям втрати. "Я вирішила, що не помру, нізащо не дам такого задоволення. Що я буду жити, і буду жити добре", - пояснила Ніна. Вона повністю переглянула своє ставлення до життя, тепер танцює і допомагає таким самим, як вона.

Онкодіагноз – неймовірне випробування для будь-якої родини, і не кожен партнер може це витримати. Найбільш уразливі сім’ї, де партнери середнього віку, тобто 40-45 років. Психолог Ія Слабінська каже, що така ситуація – це складна криза для родини, але деякі пари з неї виходять з новими стосунками. "Вони розуміють, що я можу бути смертний будь-якої миті, не так, щоби дожити до ста. А тут розумієш, що людини може не стати. Цінувати тут і зараз, скільки б не залишилося", - каже фахівець. Прикладом є інша пара, де Владиславі через рак кістки ампутували руку. Вони познайомилися незадовго до операції, вона приходила викладати англійську у племінниці Сергія і зачепила його одним поглядом. Після того він бачив лише її очі та вже не помічав ані ампутованої руки, ані лисої після хіміотерапії голови. "Я йшла на побачення і думала: Боже, на кого я схожа", - зізнається жінка. Але кучері відросли, а пара повінчалася. Під час освідчення Владислава брала час подумати: вона закликала Сергія зважити, чи готовий він пов’язати своє життя з жінкою, хворою на рак. Вже після вінчання вони пережили рецидив хвороби, але вдвох боролися за життя навіть тоді, коли лікарі сказали, що залишилося не більше двох тижнів. "Я побачила в його очах такий жах – жах мене втратити", - каже Владислава. "Я побачив в її очах цей вогонь, що вона може подолати все, лише треба її підтримувати", - каже Сергій.

Його підтримка допомогла їй пройти складний шлях. Тепер, коли Владислава в ремісії, вони справили весілля, про яке завжди мріяли. "Людина починає цінувати кожну мить. Коли мені ампутували руку, я зрозуміла, що завтра неможна чекати, треба жити сьогодні, і все встигати сьогодні – і жити, і любити", - зізнається Владислава.

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич

Залиште свій коментар

Вибір редакції