Причорномор'ям щодня розноситься 2,5 тисячі тонн токсичного пилу: фото

Дата публікації
Перегляди
1141
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Причорномор'ям щодня розноситься 2,5 тисячі тонн токсичного пилу: фото

Основне шламосховище Миколаївського глиноземного заводу, в якому перебуває понад 20 млн куб. м червоного шламу

Відходи виробництва Миколаївського глиноземного заводу — червоний шлам — не тільки завдають шкоди здоров'ю людей та довкіллю в короткостроковій перспективі, але і будуть наносити його протягом тривалого часу.

Про це глава Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко розповіла на пресконференції, присвяченій протистоянню екологів і МГЗ.

"Щодня 2,5 тисячі тонн червоного пилу розноситься вітром по всьому регіону. Червоний шлам має негативний вплив на здоров'я людей. Медики встановили, і експертиза підтвердила: ризики онкологічних захворювань зростають багаторазово, знижується опірність організму до різних хвороб. І що найгірше: немає терміну давності у цих відходів. Скільки вони будуть перебувати в природному середовищі, стільки і будуть йому шкодити", — заявила Тимочко.

Раніше були опубліковані результати судової інженерно-екологічної експертизи, проведеної Київським науково-дослідним інститутом судових експертиз, яка встановила, що в червоному шламі є небезпечні речовини — сполуки шестивалентного хрому, сполуки міді, сполуки цинку, селену і його сполуки, кадмій та його сполуки, меркурій і його сполуки, миш'як, свинець та його сполуки. Їхня наявність може викликати отруйний, токсичний та екотоксичний вплив.

Нагадаємо, в листопаді 2020 року громадська організація "Стоп шлам" подала позов до суду проти Миколаївського глиноземного заводу, вимагаючи відшкодувати понад 9,2 млрд гривень морального збитку за шкоду екології та здоров'ю людей, що наноситься сховищами червоного шламу.

У травні 2021 року суд першої інстанції визнав позов правомірним і присудив жителям Миколаєва 9,21 млрд гривень як компенсацію. У вересні буде розгляд апеляції, яку подав МГЗ.

Околиці села Лимани, біля якого розташоване основне шламосховище Миколаївського глиноземного заводу
Жителі села Лимани Михайло і Наталія Павловські розповідають про шкоду, яку приносить сусіднє шламосховище здоров'ю місцевого населення.
Михайло Павловський розповідає, що десять років тому в його колодязі пересохла вода. Потім з'явилася знову, але абсолютно червона. Зараз води в колодязі немає, проте залишився шлам
Місцеві жителі проводять експеримент, підв'язують до ланцюга молот і кидають в колодязь. Дістають звідти молот з шматком червоного шламу на ньому
Місцеві жителі проводять експеримент, підв'язують до ланцюга молот і кидають в колодязь. Дістають звідти молот з шматком червоного шламу на ньому
Наталя поливає сільську дорогу біля свого будинку, щоб показати, як мокра дорога набуває червонуватого відтінку через велику кількість шламу, який змішався з піском і пилом
Дата публікації
Перегляди
1141
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація