Прихильник ""русского мира": на Дніпропетровщині СБУ затримала адміністратора сепаратистської групи в Мережі

Чоловік закликав до повалення конституційного ладу.

Співробітники СБУ викрили мешканця Павлограда на Дніпропетровщині, який адміністрував сепаратистські спільноти у російській соціальній мережі "ВКонтакте".

Про це повідомляє прес-центр СБ України.

"Правоохоронці встановили, що у 2016 році на чоловіка "вийшли" представники російських спецслужб, які запропонували йому адмініструвати та наповнювати антиукраїнську спільноту в Інтернеті.

Зловмисник, який є прихильником так званого "русского миру", погодився вести інформаційну гібридну війну, розв'язану РФ проти України", - йдеться у повідомленні спецслужби.

Співробітники спецслужби задокументували, що за вказівкою кураторів адміністратор розміщував статті, фотографії та відеоматеріали із закликами до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу. У них йшлося про те, Україна є частиною Росії, українська армія – не дієздатна.

Під час обшуків у нього виявили мобільні пристрої із доказами співпраці з російськими спецслужбами. Серед останніх вказівок, отриманих зловмисником від кураторів, було активне розповсюдження тенденційних новин про блокування окремих російських інтернет-ресурсів та інструкцій стосовно обходу заборони через використання VPN-сервісів.  

Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 109 Кримінального кодексу України. Тривають слідчі дії.

Нагадаємо, що у Києві закрили офіс російської соцмережі ВКонтакте.

Про це заявив прес-секретар українського офісу Влад Леготкин. 

За його словами, юридична особа перебуває під санкціями, тому офіс закритий. Леготкин пояснив таке рішення недавніми санкціями офіційного Києва щодо російських ресурсів.

Залиште свій коментар