Прихильник ""русского мира": на Дніпропетровщині СБУ затримала адміністратора сепаратистської групи в Мережі

Чоловік закликав до повалення конституційного ладу.

Співробітники СБУ викрили мешканця Павлограда на Дніпропетровщині, який адміністрував сепаратистські спільноти у російській соціальній мережі "ВКонтакте".

Про це повідомляє прес-центр СБ України.

"Правоохоронці встановили, що у 2016 році на чоловіка "вийшли" представники російських спецслужб, які запропонували йому адмініструвати та наповнювати антиукраїнську спільноту в Інтернеті.

Зловмисник, який є прихильником так званого "русского миру", погодився вести інформаційну гібридну війну, розв'язану РФ проти України", - йдеться у повідомленні спецслужби.

Співробітники спецслужби задокументували, що за вказівкою кураторів адміністратор розміщував статті, фотографії та відеоматеріали із закликами до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу. У них йшлося про те, Україна є частиною Росії, українська армія – не дієздатна.

Під час обшуків у нього виявили мобільні пристрої із доказами співпраці з російськими спецслужбами. Серед останніх вказівок, отриманих зловмисником від кураторів, було активне розповсюдження тенденційних новин про блокування окремих російських інтернет-ресурсів та інструкцій стосовно обходу заборони через використання VPN-сервісів.  

Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 109 Кримінального кодексу України. Тривають слідчі дії.

Нагадаємо, що у Києві закрили офіс російської соцмережі ВКонтакте.

Про це заявив прес-секретар українського офісу Влад Леготкин. 

За його словами, юридична особа перебуває під санкціями, тому офіс закритий. Леготкин пояснив таке рішення недавніми санкціями офіційного Києва щодо російських ресурсів.

Залиште свій коментар

Наступна публікація