Приховують коронавірус або погрожують, коли не госпіталізуєш: медики Черкас все частіше користуються тривожною кнопкою

Приховують коронавірус або погрожують, коли не госпіталізуєш: медики Черкас все частіше користуються тривожною кнопкою

Фото: УНІАН

У Черкасах за півроку медики понад 500 разів зверталися до правоохоронців під час викликів до пацієнтів.

Медики Черкас скаржаться на те, що все частіше виклики до пацієнтів закінчуються конфліктами. Пацієнти або приховують, що мають коронавірусну інфекцію, або ж навпаки, вимагають госпіталізації навіть, якщо за показниками її не потребують.

Про це Суспільному розповіли у обласному центрі екстреної допомоги.

Так, нещодавно фельдшери "швидкої" отримали виклик до хворого на коронавірус. Він наполягав на госпіталізації. Коли медики пояснили, що потреби у госпіталізації немає, той зачинив фельдшерку у квартирі і не випускав. 

Після цього жінка натиснула тривожну кнопку, і на місце прибула поліція. 

За словами директора Центру екстреної медичної допомоги Ігоря Фесуна, люди наражають і себе, і медиків на небезпеку, коли приховують діагноз. Або, навпаки, високу температуру прирівнюють до невідкладної допомоги. Через це перевантажені швидкі по всій області:

"Часто неправдиву кажуть інформацію для того, щоб послухали їх, або виміряли сатурацію, або проконсультували. Тому кількість викликів збільшилася до семисот у вихідні", - говорить Ігор Фесун.

Декілька медиків центру вже інфікувалися коронавірусом, а частина працівників наразі на вимушеній обсервації.

Зі слів Ігоря Фесуна, на тих, хто обманює, погрожує або перешкоджає роботі медиків – пишуть заяви до поліції. Із початку року медики викликали правоохоронців пів тисячі разів.

Нагадаємо, що у Харкові через заповненість опорних лікарень швидка допомога не завжди має можливість госпіталізувати пацієнта з підозрою або підтвердженим коронавірусом. Через брак  місць у лікарнях, хворі будуть чекати у швидких.

Повʼязані теми:

Наступна публікація