"Приклад недосконалої і непродуманої гуманітарної політики": у Зеленського прокоментували знесення пам’ятника Жукову

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Там також закликали міського голову Харкова стати арбітром у цьому конфлікті громадськості.

Президент України Володимир Зеленський вважає знесення пам’ятника радянському маршалу Георгію Жукову у Харкові прикладом "недосконалої і непродуманої гуманітарної політики".

Про це на брифінгу 3 червня повідомила прес-секретар Зеленського Юлія Мендель.

"Це приклад недосконалої і непродуманої гуманітарної політики, яка продовжувалась останні кілька років і вона показує те, що має бути розроблений новий механізм для того, щоб встановити діалог влади і суспільства. Що мається на увазі – закон про декомунізацію передбачає, що мають бути знесені пам’ятники радянським діячам, але, водночас, там є пункти, які кажуть про те, що якщо ці радянські діячі були задіяні у протистоянні нацистській окупації, то вони є винятком", - зазначила вона.

Речниця також повідомила, що це стосується не лише пам’ятника Жукову, а і провулка Жукова у Харкові. За її словами, президент закликає владу Харкова з’ясувати цю правову колізію, оскільки мають тривати чіткі обговорення з громадськістю.

"Зараз мер Харкова має на себе взяти відповідальність як головний арбітр у цій ситуації, а не ставати на чийсь один бік", - наголосила вона.

Нагадаємо, 2 червня біля Палацу спорту у Харкові відбулася акція протесту проти партії "Довіряй справам" мера Харкова Геннадія Кернеса і голови Одеси Геннадія Труханова. Пізніше активісти перемістилися до пам'ятника Жукову і знесли його. На цьому місці встановили прапор України. Сам бюст почали розбивати молотками і сокирами. На спині Жукова зробили напис "Кат".

ВідеоКоридор ганьби та повалений Жуков: у Харкові відбувся з'їзд партії Кернеса й Труханова

Делегатів під будівлею зустріли з півтисячі активістів, на знак протесту проти партії влаштували гостям коридор ганьби. А поки тривало саме засідання, частина мітингувальників рушила до скверу поруч та повалила встановленого там погруддя маршала Жукова. Завадити цьому намагалися поліцейські, в хід пішов сльозогінний газ.

Коридор ганьби та повалений Жуков: у Харкові відбувся з'їзд партії Кернеса й Труханова

Залиште свій коментар

Вибір редакції