Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Прикордонники зізналися, за якими рисами обличчя визначатимуть схожість дітей на фото в паспортах

Зовнішність малечі змінюється швидко, тож батькам доведеться переоформлювати документи по кілька разів.

Прикордонники радять батькам стежити за змінами в зовнішності дітей, адже невідповідність фото на закордонних паспортах із обличчями може стати підставою для відмови в перетині державної межі України. Через ці попередження тепер хвилюються ті, хто планує їхати всією родиною на відпочинок, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Ніна Мерескіна переймається тим, чи впізнають прикордонники її сина, котрий за рік трохи схуд і дещо втратив щоки. "Якщо мені прикордонник скаже, що ні, це не ваша дитина, то які документи мені треба пред’являти, щоб довести, що дитина моя", - питає жінка. Прикордонники ж заспокоюють, що річ не в розмірі щік, а більш примітних фахівцям рисах – наприклад, формі обличчя, розрізі очей тощо.

ВідеоВ Україні змінились правила вивезення дітей за кордон

Прикордонна служба наголошує, що порядок перетину кордону для дітей дещо змінився. Зокрема, радять батькам стежити за змінами в зовнішності дітей. Адже закордонні паспорти тепер видають навіть немовлятам, і за рік риси обличчя можуть геть змінитися. Також новації стосуються дітей, один із батьків яких заборгував аліменти.

В Україні змінились правила вивезення дітей за кордон

Іншою новацією сезону є те, що тепер прикордонники випускають із країни малюків, один із батьків яких аліментник. "Введено новий документ – довідку про заборгованість по аліментам, яка є досить законним для підтвердження без згоди батька", - розповіла заступник начальника відділу прикордонного контролю Вікторія Громова. Цей документ може отримати один з батьків, якому не платять аліменти за місцем проживання у виконавчій службі. Довідка дійсна протягом місяця, а видають її тому, кому аліментник заборгував понад шість місяців.

Олена від колишнього чоловіка грошей не бачила шість років, тому й прийшла у виконавчу службу. Двох синів вона хоче звозити в Туреччину, і тепер їй від колишнього не потрібні ні нотаріальні доручення, ані судові рішення. "Це велике полегшення", - зізнається вона.

Щороку дедалі більше українців відпочивають за кордоном, а біометричні паспорти малюкам можна робити вже наступного дня від народження. У паспортному сервісі щодня повно дітей і мам із візочками – наприклад, 3-місячна Поліна приїхала в переносці, її батьки збираються в Бельгію і про всі новації знають. Змінювати малечі паспорт вони готові стільки разів, скільки знадобиться. "А що? Вона теж хоче подорожувати. Нам нема на кого її лишити", - кажуть вони.

Кореспондент ТСН Мар’яна Бухан

Індекс паспортів, січень-лютий 2018 року, рейтинг

Залиште свій коментар

Вибір редакції