Прикордонник, ризикуючи життям, врятував український прапор від знищення росіянами

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Прикордонник, ризикуючи життям, врятував український прапор від знищення росіянами

Запеклі бої за "Довжанський" почалися влітку і тривали два місяці / olex-kurinniy.livejournal.com

Врятований прапор він приніс з собою в студію.

Журналісти проекту "Хоробрі серця" (канал 1+1) розшукали легендарного прикордонника, який поодинці пробрався на замінований пункт "Довжанський" Луганської області, щоб врятувати від знищення український прапор.

Бійця-патріота звуть Владислав Бувалкин.

Врятований прапор він приніс з собою в студію.

Нагадаємо, запеклі бої за "Довжанський" почалися влітку і тривали два місяці. Весь цей час українські прикордонники перебували в оточенні - з території Росії по ним вела вогонь російська артилерія, а з боку України замкнули кільце бойовики. Те, що українським прикордонникам вдалося протриматися в "котлі" настільки довго, називають дивом.

"Прапор - це був символ нашої присутності, символ нашої стійкості. Кожного разу, коли закінчувався обстріл, я визирав з свого укриття, і мені було приємно бачити, що прапор все ще висить", - розповів Владислав. Коли з'явилася можливість вийти з "довжанського котла", прикордонники замінували свої позиції. Але Владислав помітив, що український прапор над "Довжанским" продовжує майоріти. Тому він повернувся на заміновані позиції, піднявся на вишку, зняв прапор і тільки після цього приєднався до товаришів.

"Не хотілося залишати прапор на наругу, бо я бачив, що роблять з нашими прапорами, - пояснив український прикордонник. - Вважається, якщо підрозділ зберіг зброю і зберег прапор, то він відступив гідно".

Нагадаємо, що раніше Одеса зустріла прикордонників, які вирвалися з "довжанського котла".

Наступна публікація