Прикордонники пояснили, чому затриманих біля Криму рибалок неможливо обміняти на екіпаж "Норду"

Прикордонники пояснили, чому затриманих біля Криму рибалок неможливо обміняти на екіпаж "Норду"

Фото: Прес-служба Державної прикордонної служби України

Українська сторона називає незаконним затримання екіпажу судна "ЯМК-0041".

Членів екіпажу українського риболовецького судна "ЯМК-0041", яких російські прикордонники затримали недалеко від окупованого Криму, не можна обміняти на екіпаж затриманого українськими прикордонниками судна "Норд".

Про це заявив речник Державної прикордонної служби України Олег Слободян, передає "Крим.Реалії".

"Це повний абсурд, тому що і ті, і інші є громадянами України. Тому обмін неможливий по суті", - сказав він.

Слободян зазначив, що членів екіпажу судна "ЯМК-0041" затримали в українських водах, тож затримання незаконне.

"З української правової позиції, говорити про законність цього затримання немає підстав", — сказав Слободян.

Нагадаємо, що 4 травня російські прикордонники затримали українське риболовецьке судно "ЯМК-0041" на заході від мису Тарханкут в анексованому Росією Криму нібито за незаконний промисел камбали-калкана. Згодом російське ФСБ звинуватило українських браконьєрів у знищенні понад 70 дельфінів у окупованому Криму.

Прикордонна служба ФСБ затримала 5 українських рибалок з Очакова

Прикордонна служба ФСБ затримала 5 українських рибалок з Очакова

25 березня в українських водах Азовського моря прикордонники затримали судно з окупованого Криму, яке займалося рибальством під прапором Російської Федерації. Риболовецьке судно "Норд" перебувало за 15 миль від Обитічної коси. Екіпаж з 10 людей займався ловом риби і встиг наловити більше 5 тонн морепродуктів. Після затримання з'ясувалося, що судно прописане на окупованій території, тобто в Криму, а у рибалок були паспорти Російської Федерації, видані в Керчі.

Український суд 30 березня заарештував судно "Норд". На членів команди були складені адміністративні протоколи, а капітану Володимиру Горбенку інкримінують "порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї з метою заподіяння шкоди інтересам держави" і загрожує до п'яти років позбавлення волі.

Херсонський міський суд обрав Горбенку запобіжний захід у вигляді утримання під вартою на два місяці з правом внесення застави.

Федеральна служба безпеки РФ зі свого боку відкрила кримінальну справу за статтею російського Кримінального кодексу "Викрадення судна повітряного або водного транспорту або залізничного рухомого складу".

10 квітня суд у Херсоні відпустив під заставу капітана судна "Норд" із окупованого Криму Володимира Горбенка. Того ж дня прокуратура АР Крим (підпорядкована Генпрокуратурі України) повідомила його ще одну підозру - за ст. 249 Кримінального кодексу України (незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом).

11 квітня у справі про незаконний вилов риби суд ухвалив запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання. Капітан має не полишати межі Херсона (у попередньому запобіжному було – Херсонська та Запорізька області, тобто йому звузили коло) та з'являтися на всі судові засідання та слідчі заходи.

Двоє членів екіпажу судна "Норд" втекли з України до Білорусі

Двоє членів екіпажу судна "Норд" втекли з України до Білорусі

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація