Прикордонники пояснили, які іноземці можуть потрапити на окупований Донбас та Крим

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Кожен випадок розглядатимуть окремо.

У Державній прикордонній службі України розповіли, які іноземні громадяни можуть потрапити до зони ООС та анексованого Криму.

Прикордонники наголосили, що на період воєнного стану пропуск осіб до Криму через адміністративну межу здійснюватиметься тільки за українськими документами. Однак, матимуть змогу заїхати на півострів і деякі групи іноземців.

"В той же час виключення будуть прийматися у відношенні представників іноземних медіа, правозахисних організацій, гуманітарних місій та ін., у разі наявності у них необхідних документів та отриманих спеціальних дозволів, виданих Державною міграційною службою України, як це передбачено законодавством. В кожному окремому випадку прийматимуться виключні рішення безпосередньо в контрольних пунктах в’їзду-виїзду", - йдеться у повідомленні.

Натомість ті громадяни, які потрапили на окупований півострів на законних підставах, зможуть повернутися назад безперешкодно.

Так, особливий режим пропуску встановлений на контрольно-пропускних пунктах на лінії зіткнення на Донбасі.

"Обмежено виїзд іноземців та осіб без громадянства на тимчасово окуповану територію України. Право перетину лінії зіткнення матимуть представники офіційних спостережних місій ООН, ОБСЄ та Червоного Хреста. Щодо решти іноземних громадян рішення на пропуск до тимчасово окупованої території України буде прийматись за наявності відповідних документів про постійне проживання на окупованій території або потребу перетину лінії зіткнення з гуманітарною метою", - додали у ДПСУ. Обмежень для громадян України немає.

Прикордонники також назвали провокацією заяви РФ про тотальне обмеження поїздок для її громадян. За минулу добу до України в’їхали 780 росіян. А от українців від поїздок до РФ закликають утриматися.

Як повідомлялося раніше,  від 30 листопада Україна ввела обмеження щодо в'їзду громадян РФ чоловічої статі віком від 16 до 60. На кордоні не впускатимуть тих, у кого для цього не буде достатньо підстав, й тих, хто нечітко пояснює мету поїздки.

Під заборону можуть потрапити не лише росіяни, а й інші іноземці, які можуть становити загрозу. Однак до росіян "більша увага". Обмеження не діятимуть щодо громадян України, які в’їжджають на територію країни з Росії.

Незважаючи на заборону до України пускатимуть: на похорони; у зв’язку з хворобою близьких родичів; у разі наявності дипломатичного статусу; у разі наявності документів, які дозволяють проживати в Україні.

У кожному окремому випадку всі рішення ухвалюються на контрольно-пропускних пунктах. Тобто ухвалення рішення про пропуск особи може відбуватись в індивідуальному порядку.

ВідеоПосилений контроль: чи відчули люди, що перетинають кордон, дію воєнного стану

Прикордонників на Придністровській ділянці межі з Молдовою перевели на повну бойову готовність. Збільшили кількість патрулів та посилили контроль при перевірці іноземців, які приїжджають до України. На Одещині в пункті пропуску "Кучурган" напередодні не пропустили через кордон 5 людей, троє з яких росіяни. 

Посилений контроль: чи відчули люди, що перетинають кордон, дію воєнного стану

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції