Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Прикордонники розповіли, як стежили за судном "Делфі" через можливу контрабанду ще до аварії

Його перевіряли, але нічого забороненого на борту не виявили.

Танкер "Делфі" перебував під спостереженням до того, як зазнав аварії біля Одеси – це знизило можливість його залучення до протиправних схем.

Про це повідомляє пресслужба ДПСУ.

Як зазначається, нещодавно були встановлені ознаки можливих схем з незаконного переміщення паливно-мастильних матеріалів з суден, які тривалий час перебувають у зоні очікування поза територіальним морем України, і за ними велося спостереження.

Це стосувалося і танкера "Делфі" – він тривалий час перебував у зоні очікування за межами територіального моря України. Водночас стверджується, що постійний контроль прикордонників "звів до нуля можливість здійснення ним незаконних оборудок в масштабах міжнародних морських перевезень та прибережного плавання".

16 листопада Морська охорона прикордонного відомства оглянула "Делфі" в територіальному морі. Зокрема, перевірялася імовірна причетність до протиправної діяльності. "Ані вантажу, ані заборонених предметів, ані ознак здійснення незаконної діяльності виявлено на судні не було", - зазначили прикордонники.

Разом з цим вони зафіксували низку порушень у суднових документах, відзначили незадовільний стан самого судна, що загрожувало навігаційній та екологічній безпеці, особливо у прогнозованих погодних умовах.

Вже за кілька днів судно зазнало аварії. Як повідомлялося, 21 листопада біля Одеси через шторм зірвало з якоря суховоз "Делфі". Корабель був повністю некерований, на ньому закінчилося пальне, все обладнання знеструмлене, зокрема, і рація. Екіпаж категорично відмовлявся залишати судно, а тому його евакуювали моряків примусово. Капітана танкеру дістали останнім і непритомним. Зараз він перебуває у важкому стані. Двоє членів екіпажу - у стані середньої важкості. Через аварію танкера в море потрапили нафтопродукти.

Як стверджували фахівці, танкер "Дельфі" працював у відкритому морі нелегальною заправною станцією.

Відео В адміністрації портів України вирішують, що робити з аварійним танкером "Делфі"

Що робити із танкером "Делфі", який четверту добу лежить біля одеського узбережжя, нині вирішують в адміністрації портів України. Лишати у воді судно не можна, бо його засмокче песок. А витягати - дуже складно. На сполох б'ють і екологи, бо після кораблетрощі узбережжям рознісся запах нафтопродуктів та з'явилися масні плями. Яка подальша доля танкера – у сюжеті.  

В адміністрації портів України вирішують, що робити з аварійним танкером "Делфі"

Залиште свій коментар

Вибір редакції