Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Прип'яті - 50 років. Колишні мешканці повернулися до міста, аби привітати його зі святом

До аварії на АЕС у місті жило майже 50 тисяч осіб.

Рівно 50 років тому розпочалося будівництво Чорнобильської станції, а поруч - міста для енергетиків Прип'яті. До катастрофи в ньому жили майже 50 тисяч людей, але зараз вулиці пусті. У День народження Прип'яті до міста повернулися його жителі. Чи впізнали вони свої будинки та що згадують про колишнє життя – у сюжеті ТСН.19:30.

Десятки людей ідуть на електричку. Вони живуть у Славутичі на Київщині багато років, але їдуть, кажуть, що додому.

Колишній майстер Чорнобильської атомної станції 73-річний Олександр Забіоченко не був у Прип'яті років 20. Він згадує той день: 26 квітня 1986. Чоловік каже, що мав вихідний, щоби з'їздити до Києва на футбол. "Ланцюгом оточила міліція, нікого не випускала. Я кажу, що на футбол. Мені кажуть, мовляв, йди там щось на станції сталося", - розповідає чоловік.

Майже півсотня колишніх прип'ятчан заходять до потяга і їдуть вітати місто-привид із 50-тиріччям. У 1970 році біля річки Прип'ять почали зводити атомну станцію, а поруч місто для енергетиків.

Відео Повернення додому: чи впізнали свої будинки ті, хто колись був змушений евакуюватися із Прип'яті

50 років тому розпочалося будівництво Чорнобильської станції, а поруч - міста для енергетиків - Прип'яті. До катастрофи 1986 року в ньому жили майже 50 тисяч людей. Нині вулиці порожні та геть заросли. Ними ходять хіба що правоохоронці, туристи, і так звані "сталкери". Чи впізнали свої будинки ті, хто колись був змушений із Прип'яті евакуюватись, а тепер наважився повернутися, - дивіться у сюжеті.  

Повернення додому: чи впізнали свої будинки ті, хто колись був змушений евакуюватися із Прип'яті

Батько Валентини Ретунської тоді був одним із перших будівельників. Жінка показує світлини, і каже, що не була в Прип'яті 15 років. "Важко їздити, душевна травма. Я пам'ятаю і місто, і квартиру, якою вона залишилась. Я не знаю, чи відважуся піти", - розповідає вона,

 Хтось дорогою згадує, яким місто було до аварії, хтось вдивляється у вікно, щоб побачити труби станції та саркофаг. За кілька хвилин проходять контроль, сідають в автобус і опиняються на центральній площі міста.

Потім місцеві переходять до оглядового колеса, там розтягують напис "Із Днем народження". Зустрічають у себе вдома гостей - туристів-іноземців і показують їм світлини тієї Прип'яті, яку пам'ятають вони.

 Валентина поспішає до свого будинку, бо має небагато часу. Дорогою все згадує: "У мене тут випускний відбувався". Зараз її п'ятиповерхівка у хащах. Пробираючись, жінка бачить свій будинок, під'їзд і вікна квартири.

Надія та Анатолій свою квартиру на першому поверсі таки розгледіли. "Якби нам сказали, що можна повернутися і все буде, як колись, то ми б повернулися", - кажуть.

Увечері в центрі Прип'яті відбулася акція, присвячена дню народження міста. Чути музику, а на стіні готелю  архівні кадри. Музиканти розповідають, що звук піаніно, який вони використовують, унікальний, бо створений у покинутій Прип'яті

 Кореспондент ТСН Антон Страшко.

Залиште свій коментар

Вибір редакції