Припинив голодування ще в квітні: у Росії відповіли на запит Денісової щодо стану здоров’я Балуха

Припинив голодування ще в квітні: у Росії відповіли на запит Денісової щодо стану здоров’я Балуха

На думку російської влади, політв’язень голодував лише 30 днів, а не 200.

Радник російського президента Михайло Федотов у відповідь на запит українського омбудсмена Людмили Денісової заявив, що політв’язень Володимир Балух голодував лише місяць, а не 204 дні.

Відповідь Росії Денісова опублікувала на своїй сторінці у Facebook.

"Радник Президента РФ написав, що українець Володимир Балух голодував тільки місяць. Не більше 200 днів, які підраховували всі, а лише 30. І ніби в кінці квітня політв’язень відновив харчування. Та ми всі знаємо, що лише 9 жовтня Володимир Балух написав листа про призупинення протесту на час етапу до колонії", - заявила Денісова.

У відповіді на запит омбудсмена там також повідомили, що Балуха, Чапуха, Дегерменджи та Джеппарова постійно обстежують лікарі, і шо їхній стан "задовільний".

"Російський чиновник запевняє, що усіх хлопців оглядають лікарі та надають їм необхідну медичну допомогу. Я втомилася читати ці брехні РФ без медичних довідок, які регулярно вимагаю і досі чекаю", - підкреслила Денісова.

Запропагандилися. На мій запит щодо стану здоров’я Балуха, Чапуха, Дегерменджи та Джеппарова відповів Михайло Федотов....

Опубліковано Людмилою Денісовою Субота, 13 жовтня 2018 р.

Нагадаємо, 5 липня так званий суд засудив Балуха до п'яти років позбавлення волі в рамках двох кримінальних справ. Його також зобов'язали виплатити штраф у розмірі 10 тисяч рублів.

Спершу Володимира Балуха засудили до трьох років і семи місяців колонії-поселення за звинуваченням у нібито незаконному зберіганні боєприпасів. Правозахисники вважають, що його репресували за проукраїнську позицію, зокрема за прапор України, вивішений у дворі його будинку.

19 березня Балух оголосив безстрокове голодування. Адвокат Ольга Дінзе наголошувала, що український активіст за час голодування втратив 30 кг ваги. Сам ув’язнений неодноразово повідомляв про знущання над ним в Сімферопольському СІЗО. 9 жовтня Балух припинив голодування на час етапу до колонії в Росії, однак зазначив, що їжі, яку там даватимуть, не вживатиме та не одягатиме російську тюремну робу.

Відео Політв'язень Володимир Балух призупиняє голодування

Що з Сенцовим? Російські омбудсмен і тюремники розповіли дві кардинально різні версії подій. Уповноважений з прав людини у регіоні, де утримують незаконно ув'язненого українця, Анатолій Сак каже, що кінорежисер начебто не припиняв голодування, бо такої заяви від нього немає. Водночас адміністрація колонії за полярним колом запевняє, кримчанин їсть звичну їжу і набрав майже два кілограми. Тим часом інший бранець - Володимир Балух, призупиняє голодування. Але має намір продовжити після етапування у російську колонію. 

Політв'язень Володимир Балух призупиняє голодування

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів