Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Природнє диво України: ТСН завітала до "Асканії Нови" та познайомилась з "найдикішим" директором

Через непроїзні дороги до заповідника доїжджає мало туристів.

Херсонщина - ідеальні місця і погані дороги. Саме дороги заважають процвітати одному з семи чудес України - заповіднику Асканія Нова. Зокрема, розбитий шлях до Генічеська, де щороку відпочивають до двох мільйонів туристів. В Асканію ж добираються лише 70 тисяч, йдеться у сюжеті ТСН.

Наша розповідь - про людину-легенду, директора Асканії з 1990 року - харизматичного Віктора Гавриленка, який продовжує добру справу засновника, німецького поміщика Фрідріха Фальц-Фейна.  На честь цього біолога навіть муху назвали – "агріелла Гавриленко". Науковці взагалі люблять називати віднайдені види на честь одне одного.

"Найдикіший директор України" більшість життя провів у заповідниках, а 5 років - так взагалі в лісі. Віктор Гавриленко - нащадок козацького роду, із характерною зовнішністю.

Пернаті займають особливе місце в серці пана Віктора. Ми з вами чуємо пташиний хор, він – знає кожного виконавця.

"От, зокрема, зяблик, так трохи дальше щиглики, там трохи далі славка чорноголова, отам іще зеленяк потріскує. А буває так, що ви чуєте спів і не знаєте, хто це. Зараз напевно немає такого. В нас в Європі понад 500 видів птахів – більшість із них я голоси знаю", - розповідає директор.

З рукотворних асканійських джунглів їдемо в степ – до тих, кого пан директор називає звірятками. Ще тільки вчора в заповіднику було 67 коней Пржевальського, а зараз – 68. Буквально напередодні приїзду телевізійників народилось лоша.

Відео Нащадок козацького роду і біолог – ТСН познайомилась із директором Асканії-Нови

Харизматичний Віктор Гавриленко продовжує добру справу засновника, німецького поміщика Фрідріха Фальц-Фейна. На честь цього біолога навіть муху назвали - Агріела Гавриленко. У сюжеті ви побачите рідкісне явище - волошку Талієва.  

Нащадок козацького роду і біолог – ТСН познайомилась із директором Асканії-Нови

Знаючи кожну п'ядь заповідника, близької дружби з тваринами пан Віктор не водить. Не має на це часу. У 90-ті він боровся з браконьєрами – з ризиком для життя, проти наступу сільського господарства. І завжди бореться з байдужістю.  

"Я часто звертаюсь до можновладців і кажу – шановні, робіть такі кроки, як робили сподвижники в Асканії Новій. Фрідріх Фальц-Фейн заклав зоопарк, потім дендропарк – і його ім'я навіки залишиться в історії. А ми що зараз робимо - поперекривали всі фінансові канали, порозбивали дороги до Асканії і кажемо: "шановні, виживайте"", - ділиться Гавриленко.

Щоб берегти природу, Віктор Гавриленко живе нею. Навіть у відпустки не їздить. Шкодує, що в процесі еволюції людина втратила хвоста – це ж наскільки спритнішим можна було б бути. І мріє, щоб українські діти краще здавали ЗНО з біології.

Нам найдикіший директор України подарував найгарніші квіти у світі – незірвані волошки Талієва. Сказати, що квітка рідкісна – не сказати нічого. В диких степах України, яких плуг не торкався, так пишно вона розцвітає раз на 10 років.

Ведуча ТСН Юлія Бориско 

Залиште свій коментар

Вибір редакції