Пристайко назвав умови, за яких Україна може вийти з "мінського процесу"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Міністр закордонних справ допускає таку можливість

Глава МЗС Вадим Пристайко заявив, що Україна може вийти з "мінських домовленостей", якщо "цей процес триватиме нескінченно".

Про це він заявив в інтерв'ю BBC Україна, яке опубліковане 14 листопада.

За словами міністра, перший крок до такого рішення може бути зроблений після нормандського саміту.

"Якщо ми побачимо, що цей процес йде безкінечно. Це дуже непопулярна заява і, напевно, знову не сподобається нашим західним партнерам. Але для нас Мінськ - не самоцінність. Самоцінність - наше виживання як нації. І якщо ми побачимо, що вони не спрацьовують, і це веде нас в постійне затягування безкінечного процесу, то рано чи пізно буде прийняте рішення про вихід з мінського процесу", - пояснив він.

Міністр зазначив, що вони розглядають кілька можливих варіантів. Серед яких "звертатися за миротворчою місією, точніше peacekeeping - місією з підтримання миру".

Пристайко додав, що "мінський процес" не був запланований надовго і має свій дедлайн, однак точної дати він не назвав.

"Я думаю, що дедлайн існує. Він не прописаний чітко, але якщо оця зустріч, яка відбудеться, покаже відсутність прогресу, це, безумовно, поставить під сумнів можливість досягнення миру в мінському процесі. От коли ми повернемося (з нормандських переговорів - Ред.), тоді і буде правильно запитати нас про це. І якщо нічого не привеземо, то логічним буде питання, наскільки цей Мінськ все ще нам потрібен", – зазначив глава МЗС.

Як повідомлялося, наприкінці жовтня речник російського президента Дмитро Пєсков заявив, що проводити підготовку до саміту в "нормандському форматі" поки що нібито неможливо, оскільки зараз змінюється позиція однієї зі сторін переговорів. На початку листопада він же висловив сумнів у тому, що зустріч четвірки лідерів країн узагалі відбудеться 2019 року.

Відео ​​​​​​​"Якщо Мінські домовленості проваляться": Пристайко назвав запасний варіант закінчення війни на Донбасі

В ексклюзивному інтерв'ю ТСН.ua міністр закордонних справ України Вадим Пристайко розповів, що альтернативним варіантом вирішення конфлікту на Донбасі може стати залучення місії ООН з підтримання миру.  

​​​​​​​"Якщо Мінські домовленості проваляться": Пристайко назвав запасний варіант закінчення війни на Донбасі

Залиште свій коментар

Вибір редакції