Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Притулок для коней, яких господарі хотіли здати на м'ясокомбінат, улаштували на Миколаївщині

Врятовано вже більше 60 тварин.

Волонтери на Миколаївщині, які ледь устигли врятувати тварин від бійні, розробили для них спеціальний курс реабілітації і облаштували притулок. Нині гуртом доглядають за красенями та шукають їм нових власників, йдеться в ТСН.16.45.

«Луна приїхала до нас з Києва. Там її купив багатій, щоб кататись», - розповідає ветеринар притулку для коней на Миколаївщині Марія Горова.

Утім, Луна швидко набридла власнику і він, аби повернути гроші, здав її на м'ясо. Волонтери лише випадково встигли викупити коня з бійні.

«За деякий час помітили, що вона стала кругленька, товстенька і за 4 місяці вона нам народила красеня Лунтика», - додає Марія.

Цьому Лунтику всього 4 тижні. Він такий м'якенький, такий приємний на дотик і дуже любить людей. Це – єдине лоша в притулку. І його тут усі балують, зізнаються волонтери.Таких врятованих коней тут 66. Більшість з приватних обійсть, але є й вихованці кінно-спортивних шкіл, від яких відмовилась держава. Конюх Микола Морочинець, зізнається, аж серце болить, дивлячись на деяких коней в перші дні. 

«Вони приїздять до нас налякані, голодні,  травмами. Місяців 6-9 ми лише тим і займаємось, що відгодовуємо», - каже чоловік.

У притулку - великі вольєри, в яких коні можуть бігати, лікуватися і їсти за розкладом.Але найбільше скалічені душі цих коней потребують спілкування, в один голос твердять у притулку. А 8 працівників із цим просто не справляються.

«Вони дуже потребують спілкування з людиною і хочуть отримувати увагу, ласку, "почесухи", а ми не можемо цього забезпечити, бо зайняті тим, що їх треба напоїти, нагодувати, прибрати», - каже Марія.

ВідеоНа Миколаївщині волонтери врятували коней, яких господарі хотіли здати на м'ясокомбінат

Притулок для коней улаштували на Миколаївщині. Волонтери, які ледь устигли врятувати тварин від бойні, розробили для них спеціальний курс реабілітації. Нині гуртом доглядають за красенями та шукають їм нових власників. ТСН бачила, якими коні потрапляють у притулок та якими стають після лікування.

На Миколаївщині волонтери врятували коней, яких господарі хотіли здати на м'ясокомбінат

Найбільше сумує віслюк на імя Елвіс. Він ще юний. Йому всього 2,5 року. І його тримають окремо, бо він зовсім маленький. Елвіс тут єдиний віслюк. Колись розважав відпочивальників на курорті, але потрапив на бійню через травмовані ноги. Волонтери віслюка вилікували і тепер він віддячує їм як може.

За рік роботи притулку вдалося знайти господарів для 5 вихованців. Решту утримують за свій кошт - один кінь щомісяця обходиться майже у 5 тисяч гривень. І оскільки існує притулок лише за рахунок пожертв, волонтери просять небайдужих допомогти: і грошима, і увагою.

Номер картки для допомоги коням в Приватбанку 4731 2191 1093 4316 Гаврилюк-Левицька А. В.

Залиште свій коментар

Вибір редакції