Привезли коронавірус з-за кордону і ігнорують ізоляцію: мешканка Тисмениці шокувала розповіддю про життя в місті

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За словами жінки, інфікована COVID-19 контактувала щонайменше з 90 особами.

До ТСН.ua 23 березня звернулася мешканка Прикарпаття Наталія Стельмах, яка представилась психологинею дитячого садочка і розповіла про ситуацію з коронавірусом у їхньому районному центрі - місті Тисмениця Івано-Франківської області.

Так, жінка повідомила, що у місті люди, які повернулися з-за кордону, не дотримувалися режиму самоізоляції, навпаки - вели дуже активний спосіб життя, приховуючи факт відвідування європейських країн. Згодом у однієї з таких місцевих мешканок, яка повернулася з Франції і не самоізолювалася, а продовжувала ходити на роботу в магазин, водила до садочка дитину, виявили коронавірус.

Своєю чергою, головний санітарний лікар Івано-Франківської області Руслан Савчук 21 березня підтвердив, що на  Прикарпатті зафіксовано ще один випадок захворюваності на COVID-19 у жінки (29 років), яка нещодавно повернулася з Франції. За його словами, пацієнтка перебуває в ізоляторі обласної клінічної інфекційної лікарні. Контактні особи - на самоізоляції. Стан хворої легкого ступеня важкості, вона не потребує підключення до апарату штучної вентиляції легень та отримує симптоматичне лікування.

Нам також вдалося телефоном поспілкуватися і з керівником Тисменицької міської лікарні Сендецьким Романом Володимировичем, який запевнив, що усім пацієнтам зроблять швидкі тести.

"Сьогодні (24 березня) усі пацієнти будуть обстежені швидкими тестами", - заявив головний лікар, однак на питання, чи є наразі у наявності у них тести, він відповів: "Департамент охорони здоров'я Івано-Франківської ОДА робить розподіл тестів, і це все, що я можу сказати щодо цієї ситуації".

Сама ж Наталія, яка контактувала з хворою, опинилася в цій лікарні з діагнозом пневмонія. Жінка просила лікарів зробити їй тест на коронавірус, однак ті відмовили.

"Я попросила мого лікаря зробити мені тест на коронавірус, оскільки я контактувала з інфікованою людиною. Однак завідувачка лікарні не дозволила лікарці робити мені тест, бо у мене температура 37 а не 40 градусів", - жаліється жінка.

Більше того, Наталія проходить лікування у міській лікарні, де від 17 до 21 березня перебувала і хвора на коронавірус жінка.

За її словами наразі і у лікарні, і у поліклініці, куди спочатку прийшла інфікована, спостерігається паніка, оскільки та контактувала з медперсоналом, який наразі відправили на самоізоляцію. А терапевтичне відділення поліклініки взагалі на карантині.

"17 березня жінка, яка повернулася з Франції орієнтовно 8 або 9 березня, прийшла до міської поліклініки, стояла у черзі до ЛОРа. Після чого її з поліклініки відправили до міської лікарні, де вона перебувала до 20 березня неізольовано. Ходила без маски, контактувала з іншими пацієнтами та медиками. Випадково вона комусь сказала, що була за кордоном, і тоді лікарі її ізолювали до окремої палати та взяли тест на коронавірус, який виявився позитивним. І лише 21 березня, десь о 14:00, її забрали до інфекційної лікарні міста Івано-Франківська, бо у Тисмениці такої лікарні немає", - розповіла Наталія.

Вона також додала, що забирати інфіковану приїхала машина та двоє лікарів у спеціальних захисних костюмах з Івано-Франківська. На думку жінки, у місті наразі може бути дуже багато хворих, але лікарі не роблять тести, щоб це дізнатися, хоча вони у місті є.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю.  Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентром спалаху в Україні стала саме Чернівецька область, де хворобу діагностують найбільше. Через активне поширення хвороби деякі українські області запровадили режим надзвичайної ситуації. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Відео Лікарі швидкої тестуватимуть на коронавірус лише в екстрених випадках - Ляшко

Лікарі швидкої тестуватимуть на коронавірус лише в екстрених випадках. Про це заявив заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко. Тож попросив даремно відповідні бригади додому не викликати. І заспокоїв, що експрес-тестів для виявлення COVID-19 нині вистачає. Більше про коронавірус в Україні 

Лікарі швидкої тестуватимуть на коронавірус лише в екстрених випадках - Ляшко

Залиште свій коментар

Вибір редакції