Новий закон про місцеві вибори перечить Конституції

Закон про місцеві вибори суперечить не тільки Конституції України, а й міжнародним угодам, які підписувала Україна.

Закон про місцеві вибори в ухваленій редакції суперечить Конституції. Про це заявив глава Комітету виборців України Олександр Черненко.

"Ця норма суперечить Конституції, за якою кожному громадянину гарантується право бути обраним. Це суперечить міжнародним угодам, які підписувала Україна", - зазначає Черненко.

На його думку збереження норми про те, що висувати кандидатів у ради та на посаду мерів зможуть лише місцеві осередки партій, суттєво обмежує права тих громадян, які не хочуть бути членами партій, але претендують на входження в місцеві органи влади.

"Ми бачимо, що це було зроблено з чіткою політичною метою - максимально обмежити участь у виборах конкурентів правлячої партії", - додав він.

Експерт вважає, що "така норма дуже сильно б'є по місцевих елітах, місцевих популярних особистостях, які працювали із виборцями не один рік, утворювали локальні громадські об'єднання".

Глава Комітету виборців також повідомив, що формування виборчих комісій лише представниками партій, які представлені у парламенті "означатиме непропорційне представництво".

"У територіальних комісіях це будуть представники фракцій, що є у Верховній раді зараз", - додав він.

Нагадаємо, 10 липня ВР ухвалила зміни до закону про місцеві вибори. Відтепер місцеві вибори проходитимуть за мажоритарно-пропорційною системою без участі блоків політичних партій.

Читайте також:

За час шостої сесії Рада ухвалила 135 законів

Рада ухвалила нові правила місцевих виборів

Місцеві вибори обійдуться державі у мільярд гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: