Прийнявши Україну, Євросоюз може нарватися на Росію

Прийнявши Україну, Євросоюз може нарватися на Росію

Прийнявши Україну, Євросоюз може нарватися на Росію / Фото: УНІАН

Німецький експерт вважає, у разі, якщо ЄС прийме Україну, то спровокує серйозний конфлікт з Росією.

Внаслідок політичної асоціації України Європейський Союз ризикує спровокувати фундаментальний конфлікт з Росією.

Про це розповів німецький експерт, екс-керівник Фонду імені Фрідріха Еберта Вінфрід Шнайдер-Детерс "Дзеркало тижня. Україна".

"Питання про те, чи зможуть співпрацювати об'єднані в Європейській Раді голови держав і урядів "нового старого" президента Володимира Путіна задля оголошеної стратегічної мети - "консолідації" СНД (у тому числі й України) під керівництвом Москви, - залишається відкритим", – вважає експерт.

На його думку, щоб уникнути "холодного миру" між Європейським Союзом і Росією Брюссель має спробувати досягти компенсаційної згоди з Москвою.

"Запобігти конфронтації можна, мабуть, лише підтримавши обидві ініціативи Росії про освіту, по-перше, загальноєвропейського простору вільної торгівлі "від Лісабона до Владивостока" і, по-друге, спільного простору безпеки "від Ванкувера до Владивостока", – вважає експерт.

На противагу деяким національним урядам в об'єднаній частині Європи німецький уряд відкрито виразився за "загальноєвропейські" ініціативи російської сторони.

Те, що канцлер Ангела Меркель позитивно сприймає ці ідеї, видно з Мезебергского меморандуму, пише видання.

На початку червня 2010 року в замку Мезеберг (Бранденбург) президент Росії Дмитро Медведєв і канцлер Німеччини Ангела Меркель висловилися за "нові механізми співпраці" між Росією і Європейським Союзом і запропонували створення Європейсько-російського комітету з політики і безпеки на рівні міністрів.

Усі ці російські заклики до загальноєвропейського співробітництва в сферах безпеки та економіки тривали до 2011-го – року, в якому Європейська комісія та український уряд досягли широкого "прориву" в переговорах щодо глибокої та всеохоплюючої угоди про вільну торгівлю і в яких обидві сторони оголосили про завершення цих переговорів до саміту Україна-ЄС в грудні 2011 року.

Питання про те, які висновки отримає з цього Москва і які будуть наслідки в її політиці по відношенню до України, залишається відкритим, зазначає експерт.

Нагадаємо, 27 жовтня Європарламент прийняв резолюцію, в якій виражається необхідність надати Україні перспективу членства в Євросоюзі за умови досягнення всіх критеріїв, включаючи принципи демократії, поваги прав людини, фундаментальних свобод і верховенства права.

При цьому в резолюції ЄП кажуть, "якщо вирок відносно Тимошенко не переглянуть, це поставить під загрозу укладення Угоди про асоціацію та її ратифікації, відсуваючи країну ще далі від здійснення своєї європейської перспективи".

Читайте також: 

Вільна торгівля України з ЄС унеможливить вступ у Митний союз

Азаров вирішив загнати Україну до Митного союзу

Від Азарова хочуть почути, що він здасть Путіну цього разу

Україна таки здасть Росії ГТС в обмін на дешевий газ

Повʼязані теми:

Наступна публікація