Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Прийшли з понятими, вилучили ноутбук і планшет. Дружина журналіста "1+1" розповіла про обшук в будинку

Комітет ВРУ з питань свободи слова розцінив обшук як перешкоджання журналістській діяльності.

Напередодні ввечері СБУ провела обшуки в редакції "Секретні матеріали" в офісі "1+1 Медіа". Обшуки провели і в будинках журналістів. Візит працівників СБУ у Комітеті Верховної Ради з питань свободи слова розцінили як перешкоджання журналістській діяльності, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

У середу правоохоронці також прийшли з обшуками до помешкань журналістів. “Подзвонили в двері. У мене в цей момент плакав малюк, гавкали собаки. Я однією рукою встигла подивитися в камеру домофона, що люди показують якісь посвідчення”, - згадує Наталія, дружина редактора програми "Українські сенсації" Дениса Данька.

За її словами, співробітники СБУ назвалися. "Вони були з понятими і з людиною, яка все фіксувала на відеокамеру", - згадує жінка. Із помешкання забрали флешку з весільними фотографіями, старий планшет і ноутбук.

Поки у квартирі були обшуки, Денис Данько був на роботі. У редакції теж тривали обшуки. Сьогодні через їх проведення у Верховній Раді скликали позачергове засідання Комітету з питань свободи слова. На засідання прибув і заступник керівника Головного слідчого управління СБУ Віталій Маяков. Це його підлеглі влаштували обшуки в будівлі телеканалу "1+1" і зірвали ефір програми "Секретні матеріали". Давати пояснення покликали і журналістів.

Відео Комітет Ради визнав обшуки на 1+1 медіа перешкоджанням журналістській діяльності

Обшуки на 1+1 медіа є чітким сигналом тривоги для всіх - кажуть у Національній спілці журналістів України. В ОБСЄ заявили, що редакція ЗМІ не повинна бути місцем, куди має заходити СБУ. У Комітеті Верховної Ради з питань свободи слова розцінили візит працівників СБУ в офіс 1+1 медіа як перешкоджання журналістській діяльності і втручання силовиків у справи журналістів. Тепер члени комітету чекають від правоохоронних органів і особисто від голови СБУ пояснень. Більше читайте тут

Комітет Ради визнав обшуки на 1+1 медіа перешкоджанням журналістській діяльності

Версії сторін розходяться. Працівник СБУ вважає, що дії його підлеглих були задовільними. Журналісти вважають, що правоохоронці під час роботи перевищили службові повноваження: погрожували і застосовували фізичну силу. "Заблокували діяльність журналістів, перешкоджали діяльності. Вибачте, як гопніки в цивільному почали вимагати поза межами КПК віддавати свої телефони", - каже юрист телеканалу "1+1" Сергій Здоровець.

Чи проводили обшуки і в людей, що фігурують на звукозаписі, Маяков відповідати відмовився. Сказав, що з ними лише поговорили, а після годинної бесіди з депутатами заявив: “Ні голова Служби безпеки, ні будь-яка посадова особа Служби безпеки не говорили, що ми журналістів, у яких були проведені слідчі дії, підозрюємо в причетності до вчинення злочину”.

Загальним голосуванням комітет визнав, що СБУ грубо втрутилася в роботу телеканалу "1+1", грубо порушила права журналістів на професійну діяльність і чинила на них тиск. Критикують дії силовиків і в журналістській спільноті.

"За чинним законодавством журналісти мають право на захист своїх джерел. Це не лише українське законодавство, це европейська практика і законодавство. Впадає у вічі, що обшуки були демонстративними і розраховані на зовнішній ефект. Ми бачимо, що цей спецефект розрахований на всю журналістську спільноту", - каже заступниця голови Спілки журналістів Ліна Кущ.

Президент Зеленський каже, що про обшуки на "1+1 Медіа" дізнався з новин.

Наразі юристи телеканалу готують документи про оскарження дій працівників СБУ, збирають докази, аналізують відео з усіх доступних джерел. "Ми абсолютно не розуміємо причини. Є заява від представників СБУ, що це не пов’язано з "1+1", а виключно з роботою окремою фізичних осіб. Однак станом на вчора зупинена робота всієї редакції, вилучена техніка Тому стверджувати, що це не "1+1" – це брехня і це маніпуляція", - каже генеральний директор 1+1 Медіа Ярослав Пахольчук.

Наступного тижня комітет зі свободи слова має намір запросити сторони конфлікту знову й заслухати результати перевірки.

Кореспонденти ТСН Дмитро Святненко, Валерія Ковалінська та Діана Яцентюк.

Залиште свій коментар

Вибір редакції