Про Раду, мовне питання та зміни в Конституції. Головне з великого інтерв'ю Володимира Зеленського

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Кандидат в президенти розповів про своє ставлення до ключових питань.

Кандидат у президенти Володимир Зеленський під час інтерв'ю РБК-Україна заявив, що не планує змінювати Конституцію, розповів про парламент, ставлення до Бандери та незалежність ЗМІ і культури.

ТСН.ua виділив головне з великого інтерв'ю кандидата в президенти.

Про Раду, об'єднання та можливий розпуск парламенту

Володимир Зеленський на запитання, чи збирається він розпускати парламент, у разі обрання його президентом, відповів, що такий варіант можливий, але може не вистачити часу.

"Я боюся, що я не встигну. Я ламати закон не буду, не буду порушувати закон. Якщо ми встигнемо у термін за шість місяців до наступних виборів, коли ми маємо право розпустити парламент... Тому, з приводу розпуску – будемо робити згідно із законом. Іноді закон взагалі допомагає ухвалювати рішення".

Окрім цього він заявив, що не збирається об'єднуватися та створювати коаліцію ні з "Опозиційним блоком", ні партією Петра Порошенка, адже чекає в Раді на нові політичні сили.

"Просто з'являться люди. Я впевнений. Ну, чого Вакарчук же там говорив, що він хоче йти? (...) . Потім, Гриценко ж піде? Гриценко піде, з Садовим вони підуть. Ось. І потім, я вам скажу, складний момент взагалі з ким із них об'єднуватися. Я б хотів, щоб ми набрали більшість".

Про можливу співпрацю з Аваковим

Зеленський розповів, що поки рано думати про якісь політичні союзи.

"Дивіться, мені поки рано говорити про якісь політичні союзи. Правда. Зараз, я вважаю, що, чесно кажучи, поліція і охоронна фірма – ось це ті дві структури, які реально контролюють безпеку моєї сім'ї. І я їм дуже вдячний. І це зараз не смішно, не жарти, не домисли. Ви самі бачили всі ці історії зі Службою безпеки. Я розумію, що в Службі безпеки повно суперфахівців, повно нормальних людей. Але є різні люди, як скрізь. Тому всьому цьому протистояти я один не здатний".

Про культуру та ЗМІ

В інтерв'ю Зеленський заявив, що держава не повинна втручатися ні в роботу ЗМІ, ні в культурне життя.

"Я б дуже мріяв, щоб преса була незалежною економічно, комерційно. Щоб її не можна було проплачувати - статті, видання, програмки на телебаченні. Ми думаємо про це. Думаємо з хлопцями над законопроектом, щоб телебачення було вільне. Щоб вони знаходили не тільки гроші з ринку. Поки ринок у нас слабкий, немає рекламного ринку".

Також він вважає, що не немає користі від блокування російських сайтів і масової заборони російських артистів.

"Ви знаєте, значить чогось недостатньо людям, раз вони обходять. А якщо на тих же "Однокласниках" і так далі люди займаються політикою, займаються якоюсь агресією, якщо там є свої боти, які інформаційно впливають на українців, антиукраїнські у них гасла, тоді це вже, хлопці, кримінал, це інша справа"

Щодо заборони російських артистів, то до цього питання, за словами Зеленського, потрібно підходити вибірково.

"Я розумію, чому спочатку заборонили. Тому що була інформаційна війна, дуже складна, однозначно. Була інформаційна війна. І деякі російські артисти перетворилися з артистів – взяти того ж Пореченкова і Охлобистіна – у політиків. Мало того, поїхали на Донбас, стріляли по наших пацанах. Це катастрофа(...)  Але якщо ми з вами беремо Макара... Вибачте, що так кажу, Макаревича, ми знайомі дуже близько, і багато разів зустрічалися і говорили про Україну. І, чесно кажучи, могли з ним випити по чарці коньяку. І кожній такій людині, як Макаревич, соромно за те, що робить Кремль".

Про декомунізацію, Бандеру та мовний закон

"Загалом, я нормально ставлюся до декомунізації. Суспільство обрало, і – нормально. Є беззаперечні герої. Степан Бандера – герой для якогось відсотка українців, і це нормально і класно. Це один з тих людей, які захищали свободу України. Але я вважаю, що, коли ми таку кількість вулиць, мостів називаємо одним і тим же ім'ям – це не зовсім правильно. До речі, справа не у Степані Бандері. Я можу те ж саме сказати і про Тараса Григоровича Шевченка. Я дуже поважаю його приголомшливу творчість. Але ми ж з вами повинні пам'ятати про героїв сьогоднішніх, про героїв мистецтва, про героїв літератури, просто про героїв України".

Також, він наголосив, що перед підписанням запропонованого мовного закону "його треба глибоко вивчити", а потім "дізнатися думку людей".

"Дивіться. По-перше, його треба глибоко вивчити. Потім я хочу дізнатися думку громади з приводу цього закону... "Будь-який закон сьогодні можна онлайн з живими людьми проговорити. Друзі, у нас є тут раз, два, три, чотири, п'ять, шість, сім моментів, таких-то і таких-то. Сказали, подивились".

Про форму правління та зміни до Конституції

Кандидат у президенти зінався, що скептично ставиться до змін в головному Законі України та не збирається міняти форму правління.

"Ну, ми живемо в парламентсько-президентській республіці. Дивіться, я взагалі погано ставлюся до глобальних змін головного закону України – Конституції. Я в принципі до цього погано ставлюся. Парламентська республіка в нашій країні – це можливо, в принципі, та ж узурпація влади. Все-таки поділ влади, мені здається, в нашій країні дає цей баланс у суспільстві".

Про стосунки з Коломойським та борги "1+1"

Володимир Зеленський переконує, що не літав до бізнесмена Ігоря Коломойського під час свого політичного періоду.

"Мені здається, я в політичний період точно туди не літав. Можливо, у нас були якісь виступи. Я не був у нього на цьому дні народження. А на минулому так. Ми виступали "Кварталом". Ну, слухайте, ну це нормально. Це робота"

Він додав, що борги у каналу "1+1" є перед "Кварталом 95", а компанія мала пропозиції співпраці від інших каналів.

"Я вам скажу чесно, ми пропозиції мали і від каналу "Україна", і від каналів холдингу пана Пінчука. Ми тільки від Петра Олексійовича не мали пропозицій. Ну, правда, якось він казав: "Якщо що – приходьте до мене". Було, так. Ну, це, напевно, роки три-чотири тому...".

Про Донбас та "особливий статус"

Кандидат у президенти вважає, що Донбас не має отримувати жодний особливий статус.

"Я вважаю, що це взагалі наша велика історія, і нам доведеться довго виходити з цієї кримінальної ситуації. Ось тут, може бути, нам допоможе саме інформаційна війна. Я дуже сподіваюся інформаційно повернути цих людей в стан, що вони потрібні Україні, як Україна їм потрібна, і що вони такі ж українці. Але потрібно буде зробити дуже багато гуманітарних кроків. Багато всього. Ви ж розумієте, що поставлено огорожу. Те, що наші політики говорять: побудувати стіну і так далі. Її збудували, але не з цегли. Її збудували ще гірше. Стіни начебто немає, але вона інформаційно страшна".

Про легалізацію зброї, медичної марихуани та "український Лас-Вегас"

Під час інтерв'ю Зеленський рішуче виступив проти легалізації зброї, адже це "недоцільно, коли в країні йде війна", однак не бачить нічого поганого в легалізації "медичної марихуани".

"Медична марихуана, я вважаю, що це нормально, в крапельках вона продається. Я, до речі, консультувався з цього приводу з Євгеном Олеговичем Комаровським".

Також Зеленського запитали про офіційний дозвіл проституції та грального бізнесу. Він запропонував організувати в країні своєрідний "власний Лас-Вегас".

"Чесно кажучи, друзі, я думаю, що у нас є можливість, і я зараз відповім на всі попередні запитання, зробити Лас-Вегас. Суспільство було б не проти, і податки би платили. Дати можливість якомусь місту, якийсь території і там все це відкрити".

Нагадаємо, 31 березня відбувся перший тур президентських виборів. Увечері стали відомі результати екзит-полів - згідно з ними, найбільше голосів набрали Володимир Зеленський та Петро Порошенко. За даними обробки 100% електроних протоколів ЦВК Зеленський набрав 30,24%, а Порошенко - 15,95%  голосів виборців. 1 квітня Національна суспільна телерадіокомпанія України запросила на теледебати обох кандидатів у президенти. Спочатку команда Зеленського відмовилася від пропозиції. Українці почали ширити у соцмережах хештег #хочубачитидебати. 

Увечері 3 квітня кандидат у президенти, шоумен Володимир Зеленський викликав чинного президента Петра Порошенка на дебати на НСК "Олімпійський" і висунув низку умов. У ніч проти 4 квітня Петро Порошенко заявив, що готовий дебатувати на стадіоні зі своїм суперником у другому турі виборів президента. 

15 квітня у штабі Порошенка повідомили, що між представниками НСК "Олімпійський" і штабами кандидатів досягнуто домовленості про оренду стадіону для проведення дебатів 19 квітня. Увечері того ж дня Зеленський записав нове відеозвернення, в якому розповів про старт розповсюдження квитків на дебати. 

Детальніше у нашій інтерактивній хроніці: 

Залиште свій коментар

Вибір редакції