Про реєстрацію "лівої" мобілки повідомлять SMS-кою

Більшість мобільних операторів реєстрацію мобілок вважають незручним нововведенням.

Власників нелегальних мобільних телефонів, які повинні зареєструвати їх, поінформують про це мобільні оператори.

Як повідомляв ТСН.ua, в Україні набув чинності новий порядок ввезення і експлуатації мобільних телефонів. Згідно з ним необхідним є отримання дозволу Українського державного центру радіочастот (УДЦР) на ввезення мобільних телефонів, а також введення обліку коду IMEI, радіочастотних електронних пристроїв, що експлуатуються в Україні.

Усі мобільні телефони, які підключені до мережі мобільних операторів і діють в їхніх мережах на цей час і до 1 вересня 2009 року включно, незалежно від терміну підключення, автоматично вважаються законними.

Оператори мобільного зв'язку до 30 травня мають право обслуговувати телефони абонентів за наявності їхнього коду IMEI в реєстрі даних. Після 30 липня оператори мобільного зв'язку мають право проводити підключення телефонів абонентів тільки за наявності реєстрації коду IMEI. Разом тим  до 30 вересня оператори мобільного зв'язку повинні надати УДЦР перелік кодів мобільних телефонів, що знаходяться у них на обслуговуванні і не внесених до реєстру.

При підключенні такої "лівої" мобілки після 30 липня оператор автоматично визначить відсутність коду ІМЕІ у базі даних, яку веде центр. І при підключенні нелегальної мобілки, він вишле користувачу SMS з вказаним зворотним номером телефону і проханням зареєструвати телефон у ДП "Укрдержцентр радіочастот".

Якщо абонент після цього не зареєструється, він буде відключений від мережі. І лише у цьому випадку він не зможе більше користуватись нелегальною "трубкою".

В УДЦР повідомляють, що масового відключення мобільних телефонів, ввезених до України до вересня, не буде. Відключатимуться лише нові телефони, зареєстровані в мережі після 30 липня.

Як повідомили в УДЦР, усі ці підключення є абсолютно безкоштовними.

Так само у центрі запевнили, що іноземці, які на території України купують сім-карти і вставляють їх у свої телефони можуть спокійнісінько ними користуватись.

Самі оператори мобільного зв'язку по-різному оцінюють нововведення. Так, піар-менеджер мобільного оператора LIFE:) Світлана Крамаренко зауважила, що нововведення захистить покупців від неякісного товару.

У компанії "Київстар" налаштовані песимістичніше. "На сьогодні чітких і зрозумілих механізмів виконання даних рішень НКРЗ немає, внаслідок чого ми звернулися до НКРЗ із проханням про надання відповідних роз'яснень", - розповіли у компанії.

Крім того, у компанії вважають, що прийняті НКРЗ рішення "не повною мірою відповідають чинним вимогам ст. 31 Конституції України, Закону України "Про телекомунікації", Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", у зв'язку з чим компанія вважає за доцільне "розробити й ухвалити необхідні зміни до даних нормативних актів".

PR-фахівець "МТС-Україна" Владислав Войтович запевнив, що оператор зацікавлений у сприянні боротьбі з контрабандою та легалізації імпорту мобільних телефонів.
Однак тут же додав, що такий не до кінця продуманий хід може спровокувати ряд незручностей як для абонентів, так і для самих операторів.

"Наприклад, на якій підставі оператор повинен відмовити абоненту в наданні послуг зв'язку, якщо абоненту подарували хітовий апарат, офіційно придбаний за кордоном? В результаті, щоб користуватися таким телефоном і послугами оператора, абоненту доведеться їхати в УДЦР, щоб зареєструвати апарат. А якщо людина живе в передмісті? Навряд чи це можна назвати гуманним", - додав Войтович.

Солідарний з колегою і представник "Київстар" Сергій Товстенко-Забєлін: "Оператори мобільного зв'язку повинні до 30 вересня цього року передати до НКРЗ перелік серійних номерів терміналів, що зареєстровані або реєструвалися в телекомунікаційній мережі "Київстар". З технічної й організаційної точки зору це є складним процесом, особливо з урахуванням того, що регулятором не встановлено чітких критеріїв щодо дати початку формування такого переліку.

Мотивами нововведень УДЦР називає боротьбу з нелегальним ввозом мобільних апаратів та їхніми крадіжками, адже "переважну більшість мобільних телефонів, що реалізуються в Україні, складає так званий "сірий імпорт"".

Крім того, вказане нововведення дозволить припинити крадіжки мобільних телефонів, яких, за оцінками МВС, в Україні здійснюється декілька сотень тисяч на рік. За його словами, до ліцензійних умов діяльності мобільних операторів внесені зміни, згідно з якими вони мають право надавати послуги мобільного зв'язку лише тим телефонам, які внесені до реєстру код IMEI. При цьому їм буде заборонено обслуговувати телефони внесені до т. з. "чорного списку" МВС - список вкрадених або загублених телефонів, дані до якого вноситимуть органи МВС на підставі заяв їхніх власників.

Читайте також:

Українців змусили реєструвати мобільні телефони

Інтернет-магазин Apple облюбували пірати

За миття машини на вулиці будуть штрафувати

Британські музиканти підтримали інтернет-піратів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: