Про Росію, "1+1" і дебати. Головне з великого інтерв'ю спікера штабу Зеленського

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Політтехнолог розповів про позицію Володимира Зеленського щодо Донбасу, армії і Верховної Ради.

Політтехнолог, спікер штабу кандидата у президенти Володимира Зеленського Дмитро Разумков уповноважений говорити від імені Зеленського про аспекти позиції кандидата в президенти та його ставлення до тих або інших питань. В інтерв'ю телеканалу Zik у середу, 3 квітня, Разумков відповів на найбільш поширені запитання, що стосуються передвиборчій кампанії Зеленського, переспективи команди після виборів і на які кадрові рішення слід очікувати до початку другого туру виборів президента.

ТСН.ua коротко викладає головні тези розмови.

Про Зеленського і Голобородька

Вся соціологія, фокус-групи, їх проводилося багато, демонструють, що суспільство дуже чітко розділяє образ Голобородька і образ Зеленського. І образ Зеленського в рази сильніший. У них є спільні риси: вони обидва порядні, відкриті, незаангажовані. Зеленський, на відміну від його опонентів, людина яка створила себе сама. Він не отримав нічого з бюджету, тато фабрики йому не дарував.

Про передвиборчу кампанію

Настільки дешевої виборчої кампанії я не зустрічав ніколи. Було витрачено на перший тур менше 90 млн грн. У нас навіть хлопці в контакт-центрі сидять безкоштовно. Офіси в регіонах нам передали на безоплатній основі. Кошти пішли в основному на рекламу на телебаченні, радіо і борди.

Про "1+1"

З "1+1" існують тривалі відносини - це факт. Те, що на "плюсах" розміщується величезна кількість контенту, який виробляє 95 квартал - вони його купують - це теж факт. Те, що є бізнес-взаємини - це теж факт. Але, якщо виходити з цієї "битої" логіки, Зеленський двічі був на Інтері, зокрема був генеральним директором. З телеканалом ICTV у "95 кварталу" теж непогані стосунки.

Про дебати

Так, напевно, він як людина з меншим політичним досвідом не так класно дебатує, як наші опоненти. Можливо, у нього менше знань, як щось пообіцяти виборцям. Але у нього більше знань, як виконувати свої обіцянки. До дебатів ми готуємося.

Про мову

Єдиною державною мовою в Україні є українська мова. Можливо, Зеленський й не може достатньо якісно висловити певні позиції, але досить ефективно буде використовувати українську мову, коли стане президентом. Зеленський пропонує розвивати українську мову, але не так, як це роблять опоненти, методом "батога", а пропонує розвивати методом "пряника". Він розуміє як зробити так, щоб української мови в ефірі було більше.

Про армію

Головний посил: армія буде сильна і у армії ніхто красти не буде: ані головнокомандувач, ані його оточення, ані народні депутати.

Про Росію і розв'язання війни

Є чотири складових - це дипломатична, економічна, інформаційна та військова. На Росію здійснюється тиск з боку "нормандського формату" і Європейського Союзу в цілому, є тиск з боку США - від Держдепу до Курта Волкера, і вектор з боку Великої Британії, це події, пов'язані з Солсбері.

Якщо ми говоримо про "норманді" - продовженням "норманді" є Мінські переговори. Іншого варіанту, як "Мінськ", у нас немає. Західні санкції теж так чи інакше прив'язані до "Мінська".

Є варіант розширити "нормандський формат" за рахунок двох підписантів Будапештського меморандуму - це США і Велика Британія. Коли мені кажуть, що Росія цього не захоче - Росія багато чого не хоче. Росія не хоче санкцій, дипломатичного тиску, міжнародної ізоляції, Росія хоче захопити всю Україну. Але це ж не означає, що всі будуть робити все, що захоче Росія.

Про президентство

"Президент на п'ять років", не більше. Це тому, що у нас всі політики від середини своєї каденції починають займатися підготовкою до наступних виборів: то гроші акумулювати, то рейтинг зберегти, а бажано і примножити, то вибудувати адміністративну вертикаль, щоб вона потім на тебе працювала. І всі від середини терміну забувають, навіщо вони туди прийшли, і що повинні робити для свого роботодавця - українського народу. Зеленський одразу озвучив, що він йде на один термін - "хочу змінити цю систему і далі віддати її, щоб нормально далі жити".

Про Верховну Раду

Є перелік законопроектів, які будуть першочерговими - президент має право на законодавчу ініціативу. Зміни, які потрібно буде вносити в Конституцію, - це зняття недоторканності з депутатів і суддів, закон про імпічмент.

Про кадрові рішення

Ці люди будуть озвучені до другого туру. Немає конкретної людини, яка точно очолить конкретну область. Але якщо ми говоримо про начальника Генерального штабу - ця людина повинна бути військовим. Він однозначно пройшов якусь школу і посідав певне місце праці. Головне, щоб у нього не було корупційного шлейфу і він цінував життя солдатів.

Нагадаємо, 31 березня в Україні відбувся перший тур виборів президента України. За результатами підрахунку майже 99% до другого туру проходять Володимир Зеленський (30,23%) і Петро Порошенко (15,91%). Тимошенко зайняла третє місце з результатом в 13,39%. Єдиним регіоном, де вона здобула перемогу, стала Івано-Франківська область. Порошенко переміг у Львівській і Тернопільській областях, Юрій Бойко - у Луганській та Донецькій областях, а Зеленський - у решті.

Раніше радник штабу Володимира Зеленського заявив, що кандидат готовий до дебатів із будь-ким, але треба дочекатись другого туру.

Відео 99,88% бюлетенів порахувала ЦВК: Зеленський майже удвічі випереджає Порошенка

Результати суттєво не змінилися - за Володимира Зеленського в першому турі президентських виборів проголосували понад 30% виборців. За Петра Порошенка - близько 16%. І саме ці двоє змагатимуться за головну посаду країни в другому турі 21 квітня. У Юлії Тимошенко – 13% і третє місце. У Юрія Бойка - четверте. І замикає п'ятірку - Анатолій Гриценко.    

99,88% бюлетенів порахувала ЦВК: Зеленський майже удвічі випереджає Порошенка

Залиште свій коментар

Вибір редакції