Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Про спалах кору та дефіцит лікарів. У МОЗ зробили "антифейк" заявам радника Зеленського з медицини

Там заявили, що стан ринку праці лікарів - одна із улюблених тем спекуляцій українських політиків, а слова про "нуль трансплантацій" – брехня.

У МОЗ заявили, що Євген Комаровський, якого Володимир Зеленський представив як радника з медицини, озвучив тези, які не відображають реального стану справ у цій сфері.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

Так, 18 квітня Комаровський у ефірі ток-шоу "Право на владу" заявив, що "100 000 жителів країни захворіли кором", і назвав це "загрозою національній безпеці". "З приводу вакцинації треба було скликати РНБО ще п’ять років тому - цього не зроблено", - додав він.

Своєю чергою у МОЗ уточинили: близько 100 тисяч людей захворіли в Україні за весь період з початку спалаху, тобто від літа 2017 року. Там погодились, що вакцинація – насправді є питанням національної безпеки. Водночас там наголосили, у багатьох країнах, де фіксують спалах кору, громадськість чинить тиск на людей, які безпричинно відмовляються від щеплень, "в Україні ж традиційно в усьому звинувачують владу".

У Міністерстві зазначили, що у серпні 2016 року очільниця МОЗ Уляна Супрун пропонувала провести засідання РНБО щодо низького рівня вакцинації в Україні. "З початку спалаху кору МОЗ України разом з Урядом і лікарською спільнотою робить систематичні кроки, щоби ліквідувати бар’єри для вакцинації і зупинити спалах кору в країні", - зазначили там.

Серед іншого там нагадали, що в Україні працює Оперативний штаб МОЗ України з реагування на ситуацію з поширення кору в Україні, тривають заходи з посиленої вакцинаці, заходи з посиленої імунізації поширені на всі групи дітей. Наразі також діє наказ про проведення безоплатної імунізації дорослих, які належать до груп ризику, а в усіх регіонах України є достатньо якісних і ефективних вакцин.

Також Комаровський заявив, що друга загроза – "катастрофічний дефіцит медичних кадрів". "Стан ринку праці лікарів - одна із улюблених тем спекуляцій українських політиків", - відповіли у МОЗ.

Там зазначили, що в Україні не ведеться статистика виїзду українських лікарів за кордон, а теза, що в Україні є дефіцит лікарів, не має жодних підстав. "В Україні близько 186 тисяч лікарів і ця цифра суттєвао не змінюється вже декілька останніх років", - повідомили у відомстві.

Водночас там вважають, що хибною є думка, що трудова міграція людей з медичною освітою відбувається виключно через стан вітчизняної медицини. "В цілому трудова міграція в Україні зумовлена широким спектром факторів і достовірних даних щодо частки лікарів серед трудових мігрантів за кордоном не існує", - йдеться у повідомленні.

Окрім цього, Євген Комаровський заявив, що "маючи видатних хірургів з золотими руками, ми маємо нуль трансплантацій", цитує МОЗ. Там зазначили, що в Україні насправді велике число висококваліфікованих лікарів, проте заява про "нуль трансплантацій" – брехня.

"Адже трансплантації органів і тканин в Україні відбуваються, але в окремих закладах і за умови, якщо знаходиться донор органу або тканин, який підходить пацієнту", - кажуть у Міністерстві.

Там пояснили, що за всі роки незалежності не було розбудовано трансплантацію як систему, зробити це за один місяць и навіть рік неможливо. Втім МОЗ України разом з урядом, професійною спільнотою і громадськістю працює над запуском нової системи трансплантації, яка на повну силу запрацює з 2020 року. 

Там відзвітувались, що деякі кроки вже зроблено. Серед іншого офіційно затверджено професію "трансплант-координатор" і триває навчання майбутніх фахівців цієї професії; створюється система ЄДІСТ, що міститиме 9 різних реєстрів потенційних донорів за типами потреб і стане обов’язковою до використання з 1 січня 2020 року; для розбудови трансплантації обрано наявні 4 центри (Інститут ім. Шалімова, Запорізьку обласну лікарню, Національний Інститут Раку та ОХМАТДИТ); МОЗ України разом з професійною спільнотою трансплантологів та громадськістю обговорює важливі аспекти для запуску трансплантації та сучасні практики супроводу пацієнтів.

Раніше у МОЗ сказали, що заяви кандидата у президенти Володимира Зеленського про реформи в охороні здоров’я демонструють його необізнаність у цьому питанні. У відомстві заявили, що перед запуском трансформації були проведені консультації, а українці загалом задоволені реформами.

ВідеоЗаступник міністра охорони здоров'я відповів на запитання щодо підписання декларацій з лікарем

Станом на 8 квітня декларацію з лікарем підписали трохи більше 27 мільйонів українців. Найбільше людей уже обрали свого сімейного лікаря у Вінницькій, Сумській, Хмельницькій та Полтавській областях. Що буде з тими українцями, які ще не обрали сімейного лікаря? Та на які безоплатні послуги 2019 року можуть розраховувати пацієнти, які підписали декларацію? Про це говоримо просто зараз у студії Сніданку з Павлом Ковтонюком - заступником міністра охорони здоров'я України. 

Заступник міністра охорони здоров'я відповів на запитання щодо підписання декларацій з лікарем

Залиште свій коментар

Вибір редакції