Про умови успішного лікування раку, про якість, вартість та гарантії Новини компаній

Дата публікації
Перегляди
11к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Про умови успішного лікування раку, про якість, вартість та гарантії

Володимир Ященко, директор TomoClinic.

З 2015 року в Кропивницькому діє медичний центр, який оснащений унікальною і єдиною в Україні апаратурою для проведення дистанційної променевої терапії — системою Томотерапіі. Звідси і назва — TomoClinic.

З першого дня відкриття центру в ньому працюють досвідчені фахівці, які приїхали з різних регіонів країни. За 4 роки пройдено насичений відрізок шляху — шляху  створення якісної онкологічної допомоги, що відповідає світовим стандартам. Врятовано сотні людських життів. Про якість як про головну умову успішного лікування раку ми розмовляємо з директором TomoClinic Володимиром Ященком.

Про якість говорять так багато. Якість в онкології — що це?

У будь-якій галузі поняття якості повинно відображати ступінь задоволення потреб людей. Тому в своїй області ми прагнемо, щоб людина, яка звернулася до нас за допомогою, отримала її на найвищому рівні. В онкології основна складова якості — це дотримання протоколів, які прописані і застосуються в усьому світі. Ми підключаємо міжнародні протоколи NCCN * і ESMO ** після установки діагнозу. Таким чином, визначаємо черговість етапів лікування для кожного пацієнта. В онкології окреслено коло основних методів: хірургія, променева терапія, хіміотерапія, інтервенційна терапія. Щоб пацієнт отримав якісне лікування, як правило, використовується не один метод, а поєднання декількох. Це називається комплексним підходом. У більшості випадків променева терапія обов'язково входить у такий комплекс.

Що потрібно знати людині, яка готується пройти лікування?

Якщо за протоколами показана променева терапія, пацієнт обов'язково повинен звернути увагу на найголовніше — на те, що дозволить йому зробити вибір на користь тієї чи іншої клініки. Перш за все, потрібно дізнатися, яке обладнання встановлено і що гарантує якість донесення дози в пухлину. Ще раз підкреслюю: якість — головне! Адже в онкології всі дії спрямовані на знищення пухлини — це прояв хірургії в тому чи іншому вигляді. Тільки хірург фізично видаляє утворення, хіміотерапія хімічним шляхом вбиває в організмі злоякісні клітини, а променева терапія за допомогою іонізуючого випромінювання також всередині знищує пухлинну тканину. Тому пацієнт повинен розуміти, наскільки якісно все буде зроблено.

Дуже важливі щоденний візуальний контроль положення пацієнта і відповідне коригування плану опромінення.

Як можна зрозуміти?

Кожному пацієнтові, який проходить у нас променеву терапію, ми видаємо документальне підтвердження дози, необхідної для нього за протоколом. Таке підтвердження автоматично генерується нашим обладнанням під контролем виробника, воно розраховане і доведене. Це робиться за допомогою так званих фантомів, тобто план опромінення для кожного пацієнта спочатку перевіряють на спеціальному «симуляторі» і тільки при збігу більше 95% запускають у дію. Дуже важливі щоденний візуальний контроль положення пацієнта і відповідне коригування плану опромінення. Коли необхідно, наше обладнання саме блокує подальше випромінювання і «просить» фахівців перерахувати план, щоб уточнити розташування пухлини.

Тобто пацієнт у будь-якій клініці повинен ставити головне питання лікарям — які гарантії?

Повну гарантію в онкології, напевно, може дати лише Господь Бог, тому що пацієнти звертаються з різними хворобами і в різних стадіях. Ми можемо гарантувати тільки частину своєї праці — донесення дози до вогнища з результатом, який очікуємо на підставі світового досвіду. Оскільки часто за міжнародними протоколами використовується променева терапія в поєднанні з хіміотерапією, ми почали розвивати і комплекс хіміотерапії. Створили відділення хіміотерапії за всіма сучасними канонами — так, як прийнято в світі. І це теж з нашого боку гарантія якості.

Як зробити вибір? Можливості у всіх різні.

Якщо говорити про можливості і розуміти, що люди визначаються і за якістю, і за вартістю, то лікування в нашому центрі — оптимальний і надійний варіант. Коли роблять вибір, потрібно враховувати не тільки лікування, але і умови перебування. Адже людині необхідно десь жити, харчуватися, отримувати супровідну терапію. Наша клініка розташована не в найдорожчому місті в порівнянні з багатьма українськими містами (не кажучи вже про Європу) і буде найбільш вигідна людям, тому що вони отримають високу якість лікування за прийнятною ціною.

Якість лікування — поняття однакове для всіх країн?

Безумовно! Рівень саме якісної онкологічної допомоги однаковий в усьому світі. А у нас точно таке ж обладнання, як і в провідних клініках Європи, такі ж гарантії виробника, такі ж сервісні контракти і кваліфікований, досвідчений персонал. У будь-якій клініці світу пацієнту знаходитися в стаціонарі — категорично дорого. Навіть хостел при лікарні — це мінімум 60 євро на добу без харчування, без догляду і спостереження. Причому часто пацієнтам, які готуються до лікування, «забувають розповісти», що проживання буде коштувати великих грошей, тому що променева терапія триває від чотирьох до шести тижнів. Ось чому в наш центр часто звертаються пацієнти не тільки з України, до нас приїжджають на лікування люди з багатьох країн.

Комфорт, затишок, турбота медперсоналу сприяють позитивному настрою пацієнтів. Гарний настрій і довіра до лікарів дають сили і енергію для боротьби з хворобою.

* Національна мережа з впровадження знань в області онкології США. 

** Європейське товариство медичної онкології.

 

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я. 

Дата публікації
Перегляди
11к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація