Про відставку, пріоритети у роботі та коли чекати на масштабні посадки: ексклюзивне інтерв'ю з Венедіктовою

Дата публікації
Перегляди
2090
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Про відставку, пріоритети у роботі та коли чекати на масштабні посадки: ексклюзивне інтерв'ю з Венедіктовою

Фото: УНІАН

Генпрокурорка, зокрема, назвала три найголовніші біди України.

Генпрокурорка України Ірина Венедіктова розкритикувала роботу НАБУ, САП та ДБР під час проведених нарад з очільниками цих відомств. Обговорили провадження, в яких слідство триває роками. Генпрокурорка позитивно відзначила, що Вищий антикорупційний суд почав ухвалювати перші рішення. І вже є 10 вироків із позбавленням волі у справах, де фігурують судді, працівники прокуратури та СБУ. Однак суспільство очікує на більше. 

ТСН записала ексклюзивне інтерв'ю з Іриною Венедіктовою. Про пріоритети в роботі та коли чекати на масштабні посадки - у ТСН.19:30.

  • Коли будуть посадки?

Ви кажете: "Немає посадок". Зараз ВАКС ухвалив 10 реальних вироків позбавлення волі. Це що - немає посадок? Там і прокурори, і судді, і СБУ. Я, як генпрокурорка, дала три підозри народним депутатам і п'ятому президенту України.

  • Чи готова піти у відставку 1 січня 2021 року?

Я готова прийти у будь-який час до Верховної Ради - звітувати перед депутатами, і вони будуть ухвалювати це рішення. Я хочу показати депутатам статистику нашої роботи. Попри коронавірус, попри те, що прокурори були в атестації, у нас показники вищі, ніж минулого і позаминулого року.

  • Про очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури:

Я зараз є керівником САП. Поки триває конкурс - в цій частині керую САП я. Я бачу проблематику зсередини. Звичайно, мені б дуже хотілося, щоб до 9 грудня (Міжнародного дня боротьби з корупцією. - Ред.) у нас був новий керівник САП. Я розумію, що ця людина має бути із стержнем. Вона має вміти робити свою роботу, коли на неї чиниться шалений тиск - не тільки з боку громадянського суспільства і масмедіа, а і з певних державних інститутів. 

  • Про роботу Національного антикорупційного бюро:

У нас зараз робота з НАБУ і САП є. Погана чи гарна - ми бачимо за результатами нарад, але вона є. У будь-якому разі в нас стоять результати, яких ми прагнемо, реалізації проходять кожного дня. І зараз мені давати оцінку очільнику органу – це дестабілізація всього бюро. Я не можу собі цього дозволити. 

  • Про пріоритетні напрямки в роботі:

Головне завдання генерального прокурора - проводити координаційні наради, останніми роками їх не було. Я за сім місяців провела три. Зараз у перспективі реально треба зробити координаційну роботу з екології. Тому що у державі три найголовніші біди - це війна, корупція і екологія, яка дійсно на нас впливає кожного дня. Тому є речі, якими я вже можу пишатися і звітувати. І по цифрах мої показники перевищують попередні роки.

Ірина Венедіктова розкритикувала роботу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури

Ірина Венедіктова розкритикувала роботу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2090
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація