Порошенко вперше прокоментував вибухи біля Ічні та вимагає покарати "хапуг"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Він доручив Клімкіну завершити переговори з НАТО щодо фінансування захисту складів.

Петро Порошенко заявив, що мають бути проведені перевірки всіх, хто забезпечував охорону частини в ніч, коли сталися вибухи на військовому 6-му арсеналі поблизу сіл Дружба та Августівка в Ічнянському районі на Чернігівщині.

Про йдеться на сайті президента.

"Ніхто з хапуг, з тих, хто своєю недбалістю допустив це, відновлений не буде", - додав Порошенко. "За підсумками розслідування внести пропозиції щодо притягнення до відповідальності відповідальних осіб", - додав глава держави.

Він зазначив, що зважаючи на близькість до російського кордону, не випадково, що основною версією є диверсія.

Окрім цього, президент доручив забезпечити в повному обсязі фінансування програми захисту складів зберігання боєприпасів. Так, він доручив Міністру закордонних справ Павлу Клімкіну завершити переговори з НАТО щодо створення спеціального трастового фонду, який забезпечить безпечну експлуатацію і ефективну охорону об’єктів зберігання боєприпасів.

"На сьогоднішній день ми, на жаль, ще не маємо жодного сучасного складу, який би повністю відповідав би стандартам НАТО", - зазначив глава держави.

Доповідь силовиків щодо ситуації на складах боєприпасів у Чернігівській області

Очікую оперативного, однак відповідального розслідування надзвичайної події, яка склалась через вибухи на складах боєприпасів на 6-му військовому арсеналі. Враховуючи близькість до російського кордону, не випадково, що основною версією Служби безпеки України та Військової прокуратури є диверсія. Зараз рятувальники проводять заходи для локалізації та гасіння пожежі. Для цього вже використовуються 2 спеціальних протипожежних танки. Очікується прибуття на місце вибухів ще 3 танків найближчим часом. Доручив Главі Адміністрації Президента перевірити пункти прихистку евакуйованих та забезпечення їх всім необхідним. Я не хочу зараз намагатися влаштувати покарання заради піару, але ніхто з тих, хто своєю недбалістю допустив це, відновлений не буде. За підсумками розслідування вимагаю внести пропозиції щодо притягнення відповідальних осіб.

Опубліковано Петром Порошенком Вівторок, 9 жовтня 2018 р.

Нагадаємо, інформація про вибухи надійшла 9 жовтня о пів на четверту ранку. Вибухи сталися на військовому 6-му Арсеналі поблизу Ічні на Чернігівщині на технічній території. Повідомляллося, що на складах зберігається орієнтовно 88 тис. тонн боєприпасів, проте згодом в Міноборони спростували цю цифру. На місці працюють надзвичайники, військові, правоохоронці. Масово евакуйовують людей в радіусі 16 кілометрів. Перекриті три дороги державного значення та авіапростір в радіусі 30 кілометрів. На території всієї Чернігівщини, особливо на кордоні, посилені заходи безпеки. 

СБУ почала розглядати диверсію як одну з імовірних причин вибуху. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції