Проблема кастрації: чому ухвалений законопроєкт проти педофілії загрожує Україні стати країною, яка катує в’язнів

Проблема кастрації: чому ухвалений законопроєкт проти педофілії загрожує Україні стати країною, яка катує в’язнів

Фото: insightwearables.com

Через примусову кастрацію українська влада отримає численні позови до суду з прав людини.

Захистити дітей від педофілів узялася цього тижня нарешті Верховна Рада. Бо статистика поліції - просто жахає. Посилити покарання таким нелюдам уже давно вимагає суспільство. І от в останні дні свого депутатства наші обранці проголосували. Але все обернулося новим скандалом.

Про це йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

Закон про кастрацію педофілів загрожує Україні міжнародним осудом у катуванні в'язнів

Закон про кастрацію педофілів загрожує Україні міжнародним осудом у катуванні в'язнів

11-ти річна Даринка Лук’яненко зникла у своєму рідному селі Іванівка серед білого дня. По дорозі на танці. На шостий день її знайшли мертвою. У вигрібній ямі сусідського будинку. 22- річний односелець, що цинічно брав участь у її пошуках, зґвалтував і встромив ножа прямо у сонну артерію дитини.

Смерть Даринки стала останньою краплею для суспільного спокою. За кілька днів петиція на захист дітей проти сексуального насильства набирає понад 28 тисяч підписів. Петиція була достатньо конкретна - змусити депутатів винести в залу вже ухвалений у першому читанні законопроєкт з номером 6607. 

Однак виявилось, що депутати ухвалили зовсім інший закон, ніж просили люди. Протидію педофілам фактично поміняли на виборчий піар. Той закон, над яким працювали два роки, залишили наступній Раді. А проголосували за проєкт Ляшка, що загрожує Україні міжнародним осудом у катуванні в'язнів.

Основна проблема - у примусовій хімічній кастрації всіх, хто скоїв злочин проти дитини. Депутати забули спитати спеціалістів - чи так можна. 

"Педофілія – це є психічний розлад, він відноситься до рубрики розлади сексуальної переваги", - пояснила судово-психіатрична експертка Олена Козерацька.

Педофілія – це не вид злочину, а конкретний медичний діагноз. І ставиться він не юристами, а медиками. Хвороба ця справді - невиліковна. Такі люди не зупиняться ніколи. Їх буде тягнути до дітей постійно. Тож, на думку експертів, у психіатрів є два виходи: або навічно ізолювати, або застосовувати до них так звану хімічну кастрацію.

Біда в тому,  що 99 відсотків злочинців , які познущались над дитиною не є педофілами у клінічному розумінні цього слова.

"Це окремі підходи - до здорових злочинців – от їм максимальне покарання, от хай по всій жорсткості закону сидять в місцях позбавлення волі, а хворі люди, яких 1-2 відсотки, хворі на педофілію і педофілія стала причиною того, що вони вчинили злочин, до них мусить застосовуватися лікування у виді хімічної кастрації", - зазначає юристка-кримінологиня Анна Маляр.

Термін "хімічна кастрація" - умовний. Для всього світу це - доведене психіатричне лікування . А лікувати можна лише хворих.  Для того, щоб встановити чи страждає людина педофілією необхідний огляд лікарів-психіатрів і сексопатологів. Інакше - треба відродити радянський винахід - каральну психіатрію  і бути готовими до міжнародних позовів проти України, які точно будуть програні.

"І тепер Україна є першою країною в світі, яка буде примусово застосовувати хімічну кастрацію до абсолютно здорових людей, тобто Україна по суті стає державою гестапо, державою, яка катує людей", - пояснює Маляр.

По суті, 247 депутатів проголосували за примусову хімічну кастрацію для всіх осіб, які вчинили злочини проти статевої свободи та недоторканості малолітніх і розписались у власній глибокій некомпетентності. Їх, як жертв катування, всіх доведеться відпускати з-за ґрат, ще й платити за перенесені страждання компенсацію. Це приблизно 10 -15 тисяч євро, які як правило встановлює Європейський суд з прав людини . Тому й шліфували так довго законопроєкт 6607, що так і лишився неухваленим.

"У нашому законопроєкті написано, що людина, яка засуджується за такий злочин – вона все одно має відсидіти половину терміну. Після цього вона звертається до суду і суд направляє її на експертизу і лише, якщо експертиза показує, що вона хвора, а суд вважає за потрібним таке лікування – вона дозволяє йому останню половину свого терміну лікуватися і це лікування проходить під наглядом, починаючи з в’язниці, а потім вже на волі", - пояснив нардеп Мустафа Найєм.

Є в ухваленому законі Ляшка ще одна проблема, кажуть автори альтернативного - так званий відкритий реєстр педофілів .

"По-перше, той вигляд, в якому він пропонує зробити реєстр – він неможливий. Тому що він не прописує, хто за це відповідатиме, хто буде мати до нього доступ, хто туди потрапить, яким чином він буде робитися? Хто буде відповідати, якщо цей реєстр не буде створений? Він просто написав два слова – уряд має створити реєстр", - зазначає Найєм.

Юристи вважають, що це не норма, а популізм. Альтернативний законопроєкт 6607 пропонував теж створити реєстр, але закритий. Допуск до нього мали б правоохоронні органи та адміністрації дитячих закладів аби  перевіряти – кого вони беруть на роботу.  Відкритий реєстр шкодить самим жертвам кажуть експерти.

Найчастіше, йдеться про насильство в сім'ї. І прізвище жертви і злочинця співпадає, а відтак всі дізнаються те, що розголошувати постраждалий не хоче. А по друге, відкритий реєстр провокує самосуди і породжує нові злочини. 

До речі, у Міністерстві охорони здоров’я теж відреагували на нові можливі норми. Уляна Супрун написала, що сподівається, "що президент не підпише цей закон. Бо лікарі не будуть здійснювати антигуманне "лікування", яке суперечить їхній професійній етиці".

Ірина Курило

Повʼязані теми:

Наступна публікація