Проблеми мешканців Тернівки

Вже кілька років мешканці містечка Тернівка у Дніпропетровській області ведуть боротьбу з вугільним холдингом.

Терикон
УНІАН
Жителі містечка Тернівка на Дніпропетровщині право заробляти кілька сотень гривень на місяць, часто при цьому ризикуючи життям, змушені собі виборювати.

Не перший рік воюють вони із вугільним холдингом, який намагається вигнати людей із териконів, де вони із шахтних відходів вибирають залишки вугілля. На шахтах міста постійні скорочення, іншої роботи немає - розповіли тернівчани.

На кожному з десятків шахтних териконів так працюють до сотні людей. Дехто з них вибирає залишки вугілля вже по 10 – 15 років. Тут є і діти, і літні городяни. За день роботи можна заробити від 25 до 50 гривень. 

Проте, останнім часом господар відвалів ВАТ "Павлоградвугілля" посилив тут охорону і розганяє нелегальних копачів. Кілька разів на териконах з’являлися люди і пропонували збирачам вугілля легалізувати їхню роботу – організувати бригаду, щодня отримувати завдання, а відтак – гроші. Проте запропоновані умови люди розцінили як образливі.

Втрачати заробіток тернівські старателі не збираються. За захистом вони звернулися до політиків, але як з’ясувалося марно. На “Павлоградвугіллі” від свого рішення навести лад на териконах відступати не збираються. Хоча б, з огляду на безпеку. 10 років тому під завалами породи вже загинули кілька старателів. 

В Тернівській міській раді говорять, що зараз у місті дефіцит не робочих місць, а робочих рук. Але люди, які роками, а то й десятиліттями розбирають терикони, залишати традиційний заробіток не поспішають і налаштовані й далі боротись за право ризикувати своїм життям.

ВідеоПротистояння у Тернівці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: