"Проблеми української сторони". В РФ прокоментували стан переданих Україні кораблів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В Росії важають, що передали судна в гарному стані.

Федеральна служба безпеки РФ назвала проблемою України, те, що українська сторона за час переходу від Криму до Очакова змогла нібито "зіпсувати" кораблі.

Про це 21 листопада пише ТАСС.

Російська сторона переконує, що передала Україні кораблі в "нормальному стані".

"У відповідь на заяву командувача ВМФ України Ігоря Воронченка про "зіпсовані" росіянами повернуті Україні бронекатери "Нікополь" і "Бердянськ", а також буксир "Яни Капу" зі "знятими плафонами, розетками та унітазами "Центр громадських зв'язків ФСБ Росії публікує відеокадри зовнішнього і внутрішнього стану суден в момент їх передавання українській стороні, а також процедури підписання актів приймання-передавання", - йдеться в повідомленні.

Там додали, "якщо за час переходу від берегів Криму до Очакова українська сторона зуміла зіпсувати судна і довести сантехніку до неналежного стану, то це проблема самої української сторони".

Нагадаємо, 25 травня Міжнародний трибунал ООН із морського права ухвалив рішення у справі українських полонених моряків, яких Росія затримала у Керченській протоці. Він зобов’язав РФ повернути кораблі та відпустити українських моряків на період розгляду справи.

У Росії рішення трибуналу не визнають. Мовляв, трибунал не має права цього вимагати, оскільки інцидент в Керченській протоці не належить до юрисдикції цього суду. Своєю чергою, посол України в Німеччині Андрій Мельник заявив, якщо Росія не виконає рішення Міжнародного трибуналу з морського права, Україна буде домагатися введення "гамбурзьких санкцій".

Раніше МЗС України надіслало Росії ноту з вимогою віддати кораблі Військово-морських сил ЗСУ, захоплені в Чорному морі в районі Керченської протоки в листопаді 2018 року. ЗМІ писали, що до 9 грудня, коли в Парижі відбудеться саміт лідерів країн "нормандської четвірки", РФ має повернути Україні три судна, захоплені 25 листопада 2018 року в Керченській протоці.

У неділю, 17 листопада, із акваторії "Генмола" в Керчі в анексованому Росією Криму у супроводі російської берегової охорони вивели три українські військові судна, захоплені рік тому.

Відео Російські мародери: із повернених Україні кораблів украли навіть розетки і унітази

Повернення з російського полону. До Очакова нарешті дісталися три українські кораблі, рік тому обстріляні і захоплені агресорами. Тягнути усі довелося на буксирах, оскільки російські загарбники на них помародерствували, вкравши навіть на розетки й унітази.

Російські мародери: із повернених Україні кораблів украли навіть розетки і унітази

Залиште свій коментар

Вибір редакції