Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Проблеми з мобільним зв’язком і спецавто на кордоні з РФ: що передувало вибухам в Ічні

Прикордонники розповідають про збіг подій, котрий навряд чи був випадковим.

Напередодні вибухів на Ічнянському арсеналі виникли проблеми з мобільним зв’язком, а на українсько-російському кордоні помітили спецавтомобілі, які могли перевозити російські безпілотники. Новими даними розслідування поділилися в Держприкордонслужбі, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Кожні три хвилини з Ічнянського арсеналу у повітря злітав черговий артснаряд. Ще вчора зранку вибухи лунали набагато щільніше – ледь не щосекунди. На тоді в зоні ризику незапланованих детонаційних запусків було майже 70 тисяч тонн боєприпасів, 40% з них лежать просто неба.

ВідеоНа Ічнянських складах вибухівку заклали у дев'яти різних місцях

Напередодні вибухів на Ічнянському арсеналі виникли проблеми з мобільним зв’язком, а на українсько-російському кордоні помітили спецавтомобілі, які ймовірно перевозили російські безпілотники. За даними міністра оборони Степана Полторака, перед лихом і власне заради нього в дев'яти місцях була закладена вибухівка. 

На Ічнянських складах вибухівку заклали у дев'яти різних місцях

"На час вибуху на кожному посту знаходилось по дві людини", - на засіданні Кабміну міністр оборони доповідає, що охороняли склад дуже ретельно, проте від вибухів усе одно не вберегли. "Характерні вибухи відбувалися. Спочатку був хлопок, потім зарево, потім два хлопка і вибух боєприпасів свідчить про те, що ймовірно, була закладка боєприпаса для підрива сховищ", - розповів Степан Полторак.

Відкриті майданчики з боєприпасами вибухають одночасно в трьох місцях, за кілька хвилин ще в шести, тому у слідства головна версія – диверсія. Ічнянській арсенал кілька разів перевіряли на здатність відбивати напади диверсійних груп, востаннє комісія Міноборони працювала у серпні 2018 року. Перевірку не пройшли. "Готовності до контрдиверсійної роботи саме в Ічні не було, про що свідчить внутрішня робота Міноборони і Генштабу. Вони дійсно це встановили, і саме за це був знятий керівник", - заявив генпрокурор Юрій Луценко.

За кілька днів до вибухів у населених пунктах Ічнянського району виникли проблеми з мобільним зв’язком – про це розповідають  прикордонники. А на українсько-російському кордоні  помітили спецавтомобілі, які, ймовірно, перевозили російські безпілотники. Однак про остаточні висновки говорити надто рано – за законом, слідство триватиме, доки територію не розмінують і не дослідять експерти. Рятувальники обіцяють очистити 16-кілометрову зону до середини грудня. Уряд виділяє 100 млн гривень на відновлення зруйнованих осель. Роботи розпочнуть, як тільки вщухне канонада.

Кореспондент ТСН Ігор Бондаренко

Залиште свій коментар

Вибір редакції