Продаж алкоголю і сигарет у кіосках заборонять по всій країні

Депутати вирішили забороною цигарок та алкоголю в кіосках подолати підлітковий алкоголізм і виростити здорове покоління.

Заборона продажу алкоголю та тютюну в кіосках столиці є першим кроком у питанні припинення продажу алкоголю і тютюну по всій країні в кіосках. Про це заявив голова "Молодих регіонів", народний депутат України Андрій Пінчук.

Як відомо, відповідне рішення було прийнято 23 грудня 2010 Київрадою з метою зменшення вживання алкогольних напоїв та тютюнових виробів у Києві.
"Мною недавно був внесений на розгляд Верховної ради законопроект щодо повної заборони продажу алкоголю і тютюну в МАФах, і я переконаний, що сьогоднішнє рішення Київської міської ради є абсолютно вірним і ми будемо все робити для того, щоб відповідні рішення приймалися та іншими органами місцевого самоврядування в Україні", - заявив Андрій Пінчук.

Українські підлітки споживають більше алкоголю і тютюну, ніж їхні однолітки в усіх інших країнах світу. 60% школярів не здатні виконати загальноєвропейські тести з фізкультури. 30% хлопчиків і 18 відсотків дівчат починають палити у віці 11-12 років.

Згідно з результатами дослідження, проведеного фахівцями Коростишівського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, відповідаючи на запитання: "Де частіше доводилося вживати алкогольні напої?", 24% підлітків вибрали варіант "у дворі, в під'їзді, на вулиці, кафе". І продали їм ці напої точно не в супермаркеті, в якому біля кас встановлені камери, касири зобов'язані перевіряти факт досягнення певного віку для продажу цієї групи товарів, а охорона контролює весь процес.

"Прийняття зазначеного законопроекту сприятиме зменшенню кількості хвороб пов'язаних з вживанням алкогольних напоїв і кримінальних злочинів, скоєних у стані алкогольного сп'яніння, а отже - збільшені тривалості та поліпшення якості життя населення України", - підсумував Андрій Пінчук.

Нагадаємо, Київська міська рада прийняла рішення обмежити продаж алкоголю, слабоалкогольних напоїв, пива і тютюну під час масових заходів. З 31 березня 2011 року київські підприємці повинні припинити торгівлю цими товарами в малих архітекутрних формах (МАФ) - кіосках площею до 40 квадратних метрів.

Читайте також:

В Україні повністю заборонять рекламу сигарет

У Криму школярам продають сигарети та пиво зі знижкою

Вчені визначили націю, яка п'є більше всіх

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: