Продаж автомобілів в Україні впав у п'ять разів

В червні 2009 року в Україні було продано 11,2 тис. нових автомобілів, що практично в 5 разів менше, в порівнянні з 51,7 тис. реалізованих у червні 2008-го.

В Україні за перший місяць літа було продано 11,2 тис. нових автомобілів. Це практично в 5 разів менше, ніж за аналогічний період минулого року.

У червні 2008-го було реалізовано 51,7 тис. авто. В порівнянні ж з травнем продажу авто впали майже на 12%. Для українського авторинку це один з гірших його показників за час кризи. Менше машин було продано тільки в лютому цього року - 11 тис.

У корпорації "АІС" (у Україні представляє такі бренди як Citroеn, SsangYong, ГАЗ, Geely, Audi, УАЗ) вважають, що минулого місяця, як і в попередні, продажі збільшували лише тих операторів ринку, у яких діяли розпродажі або спеціальні умови придбання автомобілів.

"Компанії прагнуть розпродати склади автомобілів минулого року випуску. Відповідно, приріст частки саме у тих компаній, які заманювали покупців в свої салони пониженими цінами. І навпаки, ті, у кого в цей час не було "гарячих" цінових пропозицій, помітно впали в рейтингу", - відзначає маркетинг-директор "АІС" Юлія Птіцина.

На думку Артема Ткаченка, керівника автомобільного бізнесу "ВіДі Груп" (дилер Nissan, Lexus, Toyota, Honda), основними чинниками негативного впливу на продажі в червні перш за все були зниження доходів населення і відсутність доступного споживацького кредитування. "Крім того, сьогодні в Україні не робляться ніякі кроки, спрямовані на стимулювання споживацького попиту", - додає Ткаченко.

Загалом учасники ринку стверджують: червневі показники свідчать про те, що ринок стабілізувався - впродовж п'яти місяців не було значних падінь об'ємів автопродажів.

"Зараз ринок знаходиться на дні, а поняття сезонності розчинилося у фінансовій і політичній нестабільності. Тому продажі на рівні 11,2 тис. автомобілів можна вважати стабільно низькими", - говорить Олег Давиденко, менеджер з маркетингу дистрибуторської компанії "Субару Україна".

Про те, що гірші часи для вітчизняного автопрому минули, говорить і генеральний директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко.

Проте, на його думку, такого буму продажів, як минулого року, вже не буде: "Зараз вже не стануть видавати кредити без значного первинного внеску. Буде, як за кордоном, - для отримання кредиту потрібно внести передоплату мінімум 50% від вартості авто", - говорить експерт.

Більше того, на його думку, введено заборона на видачу кредитів в іноземній валюті також негативно відобразиться на кількості автопродажів.

Автоексперти вважають, що восени ринок автопродажів чекає невелике зростання. Але пожвавлення залежатиме від того, чи відмінять додаткову 13% надбавку на імпорт авто.

Нагадаємо, продажі нових легкових автомобілів в Україні в травні 2009 року скоротилися майже в чотири рази (або на 74%) в порівнянні з травнем 2008 року.

Читайте також:

Ціни на бензин в Україні перевищили 7 гривень

Топ-20: економні та ненажерливі авто

Водії зможуть писати SMS-скарги на інспекторів ДАІ

Оголошено кандидатів конкурсу на кращий автомобіль Європи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: