Продаж собак за борги: міністр юстиції та зоозахисники прокоментували скандал

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Чи справді собак забирають у господарів за борги.

Міністр юстиції України Денис Малюська заявив, що собаку, через яку зчинився скандал у мережі, забрали не за борги, а за погане ставлення до тварини. Про це він написав на сторінці у соцмережі Facebook.

"Собака за борги" вчора стала однією з топ-новин та топ-маніпуляцій.
Спочатку про цю конкретну собаку, якій:

  • не пощастило з господарями
  • не пощастило з характером.

Результат - покусані звичайні перехожі, власник оштрафований постановою Краснолиманського міського суду Донецької області і цією ж постановою суд постановив цю собаку конфіскувати. Тобто мова не йде про продаж за борги", - заявив міністр.

Однак на сайті Сетам щодо цього пса написано у лоті таке: "Постанова про арешт майна боржника, ВП № 59309000 від 22.10.2019, Лиманський міський відділ державної виконавчої служби ГТУЮ у Донецькій області".

«собака за борги» вчора стала однією з топ-новин та топ-маніпуляцій. спочатку про цю конкретну собаку, якій: не...

Опубліковано Denis Malyuska Середа, 20 травня 2020 р.

"Щиро сподіваюся, що у нових господарів їй буде краще. Якщо нових нормальних господарів не з‘явиться, викуплю цю собаку на аукціоні сам і віддам на перевиховання/навчання", - пообіцяв він.

За його словами, скоро на сайті з’являться лоти з трьома левами та пятьма ведмедями.

"А тепер власне про глибшу проблему: ми дійсно на виконання рішень судів вимушені відбирати тварин у їхніх власників. Часто це йде на користь тваринам, яких забирають від неналежного утримання. Іноді тварин забирають за борги, але тут мова як правило йде про свійських тварин, що мають вартість. Якщо тварина є домашнім улюбленцем, її за копійки (ціна лотів мізерна) викуповують назад власники (через родичів або близьких). Розумію що у багатьох відклалася у голові необдумана теза депутата про продаж собак для оплати комунальних послуг. Реалії життя дещо складніші", - додав Малюська.

Також він розповів, що вже разом з народними депутами обдумує варіанти належного законодавчого врегулювання таких ситуацій.

Варто зазначити, що цей пес не єдиний на сайті вказаний, як майно відібране у боржника. Там десятки таких собак, доля яких невідома.

Своєю чергою, зоозахисники також прокоментували ситуацію.

"В першу чергу варто зазначити, що мова іде про тварин, яких здебільшого вилучають не тільки за борги, але й за неналежне утримання власниками. Втім це не змінює ситуації із самими торгами. Тепер варто зазначити сумний, але факт. Ці торги проходять згідно закону, бо чинне законодавство досі розглядає тварин як звичайне майно. Мов диван, чи телевізор їх можна купувати, продавати, забирати за борги і т.д. Саме в цьому є головна проблема цієї ситуації. Тварини - не меблі і ставлення до них має бути відповідним", - йдеться у заяві UAnimals.

Зазначається, що вони вже розпочали аналіз юридичного складника ситуації та світового досвіду. "До процесу крім представників Мін'юсту долучені народні депутати, учасниці МФО "Гуманна країна" Євгенія Кравчук та Юлія Овчинникова. До обговорення гуманістичних змін також долучена відома юристка-зоозахисниця Марина Суркова", - додали зоозахисники.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що  на сайті системи електронних торгів арештованим майном (СЕТАМ) Міністерство юстиції продає за борги собак

Залиште свій коментар

Вибір редакції