Продовження мовного скандалу у Слов'янську: поліція відкрила кримінальне провадження

Продовження мовного скандалу у Слов'янську: поліція відкрила кримінальне провадження

Правоохоронці встановлюють учасників мовного конфлікту.

У Слов'янську пасажири маршрутки накинулися на жінку через зауваження українською мовою. За фактом конфлікту поліція Донецької області відкрила кримінальне провадження.

Конфлікт у маршрутці Слов'янська стався через українську мову. Одна з пасажирок зробила чоловікові зауваження через маску. Він відповів агресивно і почав погрожувати дівчині, що викине її з салону, бо та говорить "телячою" мовою.

Україномовна дівчина виявилася корінною мешканкою Слов'янська, яка обрала для спілкування рідну мову.

"Я попросила просто одягти маску. Кажу: будь ласка, надіньте маску. Вони просто почали кричати: хто ти така і чому тут робиш зауваження. Я навіть не зрозуміла, чому вони кричали: від того, що я зробила зауваження, чи від того, що я говорила українською мовою", — розповіла мешканка Слов'янська Рита Мазанкова.

Найбільш агресивно себе поводила одна жіночка, у якій користувачі соцмережі упізнали мешканку Слов'янська, кандидатку в депутати міськради на останніх виборах Валентину П*.

"То й говори "по-слав'янськи", — почала вимагати від дівчини Валентина П*. — Довели страну до ручки. Приехали на наш восток. Жизни от вас нет. Громадська діячка". 

Як пише "Радіо Свобода" жінка працювала в дитячих садках, потім фахівцем в абонентському відділі та бухгалтером, а нещодавно вийшла на пенсію. Після скандалу в маршрутці її фотографія була видалена зі сторінки політичної сили в соціальних мережах.

ТСН.ua звернувся за коментарем до політичної сили "Наш край", яку на останніх виборах представляла Валентина П*, втім, відповіді не отримав. 

По факту конфлікту у маршрутці поліція Донеччини відкрила кримінальне провадження. Про це повідомляється на сайті поліції.

Під час моніторингу інтернет-ресурсів поліцейські виявили відеозапис конфліктної ситуації в маршрутному таксі через спілкування однієї з пасажирок українською. Розпочато досудове розслідування. Поліція встановлює учасників конфлікту.

"Поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 1 ст. 161 Кримінального кодексу України "Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознакам". Санкція статті передбачає покарання від штрафу до трьох років позбавлення волі", — розповіли у поліції.

Поліцейські встановлюють обставини події та всіх учасників конфлікту.

9-ка......... Протягом всього маршруту просила вдягати маски,люди по різному реагували,але вдягали. Це випадок,коли...

Опубліковано Rita Mazankova Пʼятниця, 23 жовтня 2020 р.

Нагадаємо, що українських вчителів англійської мови навчатимуть за новою системою відповідно до концепції "Нової української школи". Понад три тисячі педагогів пройдуть підвищення кваліфікації за моделлю, яку запропонувала Британська рада в Україні.

Повʼязані теми:

Наступна публікація