Проект конституції ЄС вигідний Україні

Дипломат Богдан Соколовський вважає, що схвалений Євросоюзом проект спрощеного варіанту євроконституції полегшить вступ України до ЄС.


Таке переконання висловив представник блоку “Рух-Українська правиця”, кадровий дипломат Богдан Соколовський, коментуючи рішення Саміту ЄС від 23 червня, на якому було схвалено новий проект євроконституції під робочою назвою „Договір про реформи”. 

Як повідомили УНІАН у прес-службі блоку "Рух - Українська правиця», Богдан Соколовський зазначив, що „ці, фактично ініційовані Польщею, компромісні рішення є позитивом для України, оскільки знаменують перемогу національного інтересу”. 

“Очевидно, саме праві сили в керівництві держав-членів ЄС не могли допустити ухвалення первинного варіанта договору, згідно з яким ЄС набував би окремих ознак, характерних для єдиної держави, - зокрема єдиний прапор та гімн”, - наголосив Богдан Соколовський. Крім того, за словами дипломата, “рішення саміту суттєво спрощує процедуру вступу до організації”. 

Соколовський вважає, що “Україна, яка має унікальний шанс в найближчому майбутньому отримати членство в ЄС завдяки Договору про реформи зможе ефективніше використовувати свої переваги для захисту власного національного інтересу”. За його словами, це "потужний додатковий стимул для всіх гілок української влади об’єднати зусилля для спільної реалізації євроінтеграційного курсу України”. "У цьому контексті своє вагоме слово має сказати українське суспільство вже на найближчих виборах”, - додав при цьому Соколовський. 

Раніше, 23 червня, Рада ЄС погодилася скликати міжурядову конференцію для проведення переговорів щодо змін до двох основних угод ЄС: Угоди про Європейський Союз, підписаної в 1992 році в Маастріхті, та Угоди про створення Європейського Співтовариства, підписаної в 1957 році в Римі. Міжурядова конференція має до кінця 2007 року остаточно погодити та напрацювати фінальний варіант тексту змін, якій носить попередню назву Угода реформ. 

Згідно з мандатом Міжурядової конференції, зміни до Угод ЄС мають спиратися на посилення ролі національних парламентів, змінити систему підрахунку голосів в Раді міністрів ЄС, створити посаду Верховного представника Союзу і закордонних справ та безпекової політики, який має, водночас, бути віце-президентом Єврокомісії. 

Згідно з мандатом планується внести зміни до складу Європарламенту, Єврокомісії, посилити роль Президента Єврокомісії, перетворити Раду ЄС в інституцію та створити офіс Президента, змінити систему 6-місячного президентства в Радах міністрів ЄС.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: