Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Проект статуту помісної церкви: Константинопольський синод "зняв" розбіжності між Філаретом і Макарієм

Попередня суперечка українських ієрархів про статут може бути вирішена завдяки Церкві-Матері.

Вселенський патріархат оприлюднив офіційне комюніке за підсумками свого священного синоду, котрий тривав останні три дні в Стамбулі. Із трьох наведених у документі пунктів Україні присвячений один, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

ВідеоВселенський патріархат розробив статут Української помісної церкви

У четвер ввечері журналісти отримали офіційне комюніке священного синоду Вселенського патріархату. Про що йдеться у документі – дивіться у сюжеті. 

Вселенський патріархат розробив статут Української помісної церкви

"У контексті попереднього рішення Вселенського патріархату щодо надання автокефалії українській церкві та підготовки до надання патріархального і синодального томосу Священий Синод схвалив проект конституційного статуту Української церкви", - сказано в тексті.

Ані про дату об’єднавчого собору українських православних ієрархів, ані про затвердження самого Томосу офіційних повідомлень немає. Водночас у документах такого рівня вперше згадується Томос. Пропозиції щодо статуту об’єднаної церкви можуть зняти розбіжності, котрі виникли між предстоятелями УПЦ-КП Філаретом і УАПЦ Макарієм напередодні собору. Українські архієреї визнали, що в питанні статуту між ними погодженої позиції немає.

Отже, це все ще не Томос, але у певному сенсі більш важливий документ - проект статуту. Це правильний порядок підготовки...

Опубліковано Cyril Hovorun Четвер, 29 листопада 2018 р.

"Отже, це все ще не Томос, а у певному сенсі більш важливий документ – проект статуту. Це правильний порядок підготовки документів. Томос – це кількість помісності, а статут – якість. Константинополь почав з якості. Саме з цього мали починати самі українці, але якось захопилися кількісними параметрами. Через те, що у конструюванні нової Церкви ті, від кого це залежало, більше тягнули ковдру на себе, Фанар вирішив взяти процес у свої руки і правильно поставив пріоритети", - прокоментував документ відомий православний богослов архімандрит Кирило Говорун.

Фотогалерея Аваков обговорив з керівництвом УПЦ КП і УПЦ МП, як не допустити насильства з-за автокефалії (4 фото)

Джерела ТСН кажуть про те, що питань на синоді насправді вирішено більше, ніж оголошено в сухому комюніке. Однак на детальнішу інформацію доведеться зачекати. За словами джерел, намір провести в Києві собор у грудні з порядку денного не знімається.

Кореспондент ТСН Неллі Ковальська

Залиште свій коментар

Вибір редакції