Професійна армія та максимальна самостійність в зоні ООС: журналісти оприлюднили "військову доктрину" Зеленського

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Також там прагнуть максимально прозоро проводити всі оборонні закупівлі.

"Військова доктрина" майбутнього президента Володимира Зеленського передбачатиме наявність професійної, добровільної армії, створення територіальної оборони, а також надання максимально можливої самостійності для командувачів на сході України.

Відповідний документ журналістам "Нового времени" передав радник Зеленського із оборони Іван Апаршин.

Згідно із цією доктриною, українська армія буде професійною, добровільною та вмотивованою. Посилювати її будуть резерв постійної готовності та система територіальної оборони.

Окрім цього, планується розділити посади начальника Генштабу і головнокомандувача Збройних сил. У Зеленського наголошують, що питання оборони і безпеки є безумовною сферою відповідальності президента.

Водночас, згідно із цією доктриною, має бути створена система планування та управління оборонними фінансовими та матеріальними ресурсами, а також забезпечена відкритість фінансової інформації. Більшість оборонних закупівель прагнутимуть перевести на електронні майданчики і без втручання держави у цей процес.

Що стосується війни на Сході, то у Зеленського хочуть надати максимально можливу самостійність командувачам на місці в ухваленні рішень для протидії російській агресії. Військовим-контрактникам обіцяють грошове забезпечення на рівні країн-членів НАТО, а також пріоритет на вступ до ВНЗ, медичне страхування та безкоштовну освіту.

У цій доктрині також наголошується у подальшій необхідності приведення системи керівництва обороною до принципів і стандартів НАТО.

Раніше радник Зеленського з оборони Апаршин дав широке інтерв’ю, у якому розповів про євроатлантичну інтеграцію, прямі перемовини з ватажками бойовиків на Донбасі і президентом Володимиром Путіним, а також про те, яким бачить армійське забезпечення і роботу Міністерства оборони.

ВідеоУздовж українсько-російського кордону будують оборонну споруду  

Стіну на кордоні з Росією мали завершити 2018-го, але цього року тільки розпочали роботи в Луганській області. Загалом же проект відмежування від ворожого сусіда готовий менш ніж на третину. Чому так довго зводять, і який вигляд, урешті-решт, має огорожа - у сюжеті.  

Уздовж українсько-російського кордону будують оборонну споруду  

Залиште свій коментар

Вибір редакції