Професійний триатлет: ставлення до спортсменів в Казахстані однозначно краще, ніж в Україні

Дата публікації
Професійний триатлет: ставлення до спортсменів в Казахстані однозначно краще, ніж в Україні

Різниця у ставленні, за словами спортсмена, колосальна.

Професійний триатлет Данило Сапунов тричі брав участь у Олімпійських іграх. У двох випадках він представляв на них Казахстан, оскільки на запрошення казахстанського тренера протягом шести років будував свою спортивну кар'єру саме в цій країні. Нині Сапунов зізнається, різниця у ставленні до спортсменів в Казахстані однозначно краще, ніж в Україні.

Про це він розповів в інтерв'ю ТСН.ua.

На запитання, чи є різниця в підходах до спортсменів в Україні та Казахстані, Сапунов відповів, що вона колосальна.

"У 2008-му році я повернувся [до України], у Федерації [українській федерації з триатлону] перебував до 2017-го. За весь цей час держава не дала мені ані екіпірування, ані велосипеда, нічого. На ту ж Олімпіаду я їхав в екіпіруванні від спонсорів, на спонсорському велосипеді. Це трохи демотивує спортсмена, тому що ти почуваєшся непотрібним. У тому ж Казахстані мені давали велосипед щороку, була цілковита підтримка з харчуванням, формою, екіпіруванням", - розповів триатлет.

Він зазнається, що у Казахстані інвентар міг даватися і не новий щороку, проте його так чи інакше давали. "Коли ти щоразу катаєшся в старому екіпіруванні – це опускає твою планку. Коли ти їдеш на змагання за свій кошт, виграєш призові – виходить ти їх не виграв, ти просто окупив поїздку", - зазначає Сапунов.

У Казахстані, за його словами, зарплата спортсменів, які готуються до Олімпіади, складає 1,5 тис. доларів. "Ставлення до спортсменів однозначно краще. За рік до Олімпіади Міністерство спорту розуміє, що я вже стовідсотково олімпієць – і зарплата вже одразу 1,5 тис. доларів. І ти цілеспрямовано готуєшся на Олімпіаду, голова не забита побутовими речами. Навіть якщо ти борешся за 10-те і 20-те місця, ти все одно цілеспрямовано готуєшся до них", - додав спортсмен.

Повний текст інтерв'ю читайте за посиланням.

Нагадаємо, у листопаді Данило Сапунов переміг у змаганнях Ironman в Малайзії. Дистанція Ironman, як і змагань з триатлону, складається з трьох напрямків: 3,8 км потрібно проплисти, 180 км проїхати на велосипеді і ще майже 42 км пробігти.

Учасник проекту ТСН "Переможці" взяв участь у Чемпіонаті України із триатлону

Учасник проекту ТСН "Переможці" взяв участь у Чемпіонаті України із триатлону
Наступна публікація